3,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
7,2 TL
9,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 Ocak - 27 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

İçimizdeki Şeytan Kitap Açıklaması

Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması... İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu... İçimizde şeytan yok, içimizde acz var... Tembellik var... İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: Hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var...

İçimizdeki Şeytan’da Sabahattin Ali, genç bir ülkenin aydın sınıfının büyüme sancılarını, değişen yargılarını ve yaşadığı çatışmaları gözler önüne seriyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%33,3
%33,3
%0
%33,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.07.2019

Harika bir kitap

Hepimizin içinde bir şeytan var mı onu bilmiyorum fakat hepimizin içinde bir Ömer, bir Macide ve bir Bedri olduğuna eminim. İçimizde Ömer gibi bazen başıboş bazen sorgulayan bazen de yaptığı veya söylediği şeylerden pişman olacağını söylese de yine onları yapan bir taraf var. İçimizde Macide gibi savunmasız yine de temkinli bir taraf var. Etrafımızdaki haksızlıkları, söylenen çirkin sözleri, çirkin karakterleri, hem tv de hem gerçek hayatta tanık olduğumuz uygunsuz manzaralara tanık oluyoruz. Bunlara biz de Macide'nin iğrendiği gibi bakıyoruz. İçimizde Bedri gibi her zaman doğru davranmaya çalışan biri var. O hoşumuza gitmeyen kişilikler gibi olmamak için savaşan biri var benliğimizde. Kiminin içinde Nihat da var, Profesör Hikmet Bey de var. Ama biz onlar gibi olmamayı diliyoruz, onlar gibi insanlarla karşılaşmamayı diliyoruz tıpkı Macide ve Bedri gibi.Kitabı ne kadar çok .beğendiğimi tarif edemem ama Sabahattin Ali, beni Gabriel Garcia Marquez'den sonra cümleleriyle en çok büyüleyen ikinci yazar oldu.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.