4,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
13,6 TL
17,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

İçimizdeki Şeytan Kitap Açıklaması

“İsteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması…”

Sabahattin Ali’nin 1940 yılında yayımlanmış ikinci romanı olan içimizdeki şeytan, her biri farklı dünyaların temsilcisi olan kahraman ve karakterlerin, sürükleyici bir anlatım ve özgün bir kurguyla sunulduğu bir başyapıt. Dönemin aydın tipini, tutarsızlıkları, açmazları ve sahtelikleriyle, kahramanını merkeze alarak anlatan İçimizdeki Şeytan, aydın geçinenlerin karanlığına, “insanın içindeki şeytan”a keskin bir bakış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.05.2019

İçimizdeki düşünceler

Kitabı elime ilk aldığımda  “İçimizdeki Şeytan”  cümlesi yüreğimde bir sıkıntıya sebep verdi. bu bir ön yargı mıydı yoksa korku mu?.Acaba içimizde şeytan olup olmadığına nasıl karar verecektik. Kendi güçsüzlüğümüzü,acizliğimizi, anlam vermediğimiz bizi yenen o derin tutkumuzu mu içimizdeki şeytanın varlığa sebep göstererek rahatlayacaktık. Peki  bunun çözümü neydi? nasıl başaracaktık. Heva heveslerimizi mi kenara bırakıp susturacaktık içimizdeki şeytanı , yoksa korkumuzu yenerek mi ? Yahut heva hevesimize kapılıp bunları yaşama arzusu içinde bu isteklerin sebebini şeytan olarak gösterip korkuyla mı rahatlayacaktık. İnsan bu hikayenin  içinde kendinden parça buluyor. Olacakları daha önceden hissediyor sanki. Dur demek istiyor insan içten içe korkuyla. Hayır yapma diye içinde sessiz bir çığlık. İnsan neden güzel şeyleri mahveder hep. Ah içimizdeki şeytan ...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.