Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İçimizdeki Melek - Michelangelo'nun Sırrı

İçimizdeki Melek - Michelangelo'nun Sırrı

İçimizdeki Melek - Michelangelo'nun Sırrı

Tutkunuzun Peşinden Gidebilirsiniz

Yayınevi :

Optimist , Yayınevi Genel Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Öyle bir an gelirki ya başkası tarafından belirlenmiş bir yaşam sürmek ya da dilediğiniz gibi yaşamak arasında bir karar vermeniz gerekir.

Koca bir mermer bloğu yontmakla meşgul olan ünlü Rönesans sanatçısı Michelangelo'ya bir delikanlı, niçin bu yorucu işle uğraştığını sorar. Daha sonra en ünlü heykeli David'e dönüşecek olan mermerden başını kaldıran sanatçı bu soruyu şöyle yanıtlar:

"Genç adam, bu kayanın içinde bir melek var ve ben onu özgürlüğe kavuşturuyorum"

İçimizdeki Melekkitabında ünlü konuşmacı yazar Chris Widener Michelangelo'nun bu sözünden çıkarak hepimizin içindeki gizli potansiyeli keşfetmenin yolunu ortaya koyuyor.

Bu unutulmaz öyküde düş kırıklığına uğramış Amerikalı işadamı Tom Cook yaşamına yeni bir yön verebilmek amacıyla İtalya'ya gider. Son uğrak yeri olan Floransa'da karşılaştığı gizemli bir yaşlı adam ona Michelangelo'nun sanatını ve yaşamını anlatır. Michelangelo'nun sırları ona --ve hepimize-- tutkumuzun peşine düşme gücünü nereden alabileceğimizi göstermektedir.

Herkes hem kral, hem savaşcı; değerli ve başarılı bir kişi --güzel güçlü--olmak o muazzam kapasiteye sahiptir.Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 112

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944186452


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!