Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İçeriye Bakan Kim? Kitap Açıklaması

 


Ressam bir yazarın kaleminden çıkabilirdi ancak bu satırlar. Yazı ile resmin birbirini çağrıştırdığı, ya da iki alan açısından aynı anda bir bakış. Öykülerinde kullandığı renkler, yazın tasvir gücünü artırıyor.
- Doğan Hızlan
Belki onun öykülerindeki dünyaya pek yabancı olmadığım için, okur okumaz, özel bir ilgi duymuştum yazdıklarına. Olabilir. Ama öykülerinin gerçek kişilerden, olaylardan yola çıkıp onları geçmişten bugüne (yazılan öyküye) taşımadaki başarısını günümüz öykücülerinden pek azında görüyoruz.
- Ferit Edgü
Önce Caique'i, daha sonra da İçeriye Bakan Kim?'i okuduğumda, "sadece gözleriyle gülebilen" bu çocuğun, benzersiz bir yazar olduğunun da ayırdına varmamam olanaksızdı.
- Hilmi Yavuz
İçeriye Bakan Kim? ile geçen yıl Sait Faik Armağanı'nı kazandığında, okurlar Türk öykü edebiyatının Sait Faik'e en yaraşan yazarlarından biri ile daha buluşuyor, Sait Faik de sözü sohbeti dinlenir bir yoldaşa kavuştu diye çok sevinmiştim. Meğer o gün, aslında bizler, edebiyatın ve hüznün iflah olmaz tutkunları bir "Mehmet Günsür Armağanı" almışız.
- Füsun Akatlı


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 285

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 145

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Notos Öykü Eleştirdi

MEHMET Günsür, sözcükleri ö-nemsedi yaşarken, sözcüklerin derin, iç burkan hüznünü önemsedi... Günlük hayatın sıradan gibi görülen ayrıntılarını; yarı aralık kapıdan içeri dolan rüzgârı, çinko kaplı masaları, tahta sandalyeleri, masanın üzerinde kıpırdayan yaprak gölgelerini, ışık lekelerini önemsedi. Öykülerinde rüzgârın ağaçlarda çıkardığı ses de vardı, küçücük dalgalarıyla deniz de... Yolcu vapurları, tekneler, limanlar, martılar yer buldu bu öykülerde. Ve insanlar… Düş kırıklığı içinde hayata tutunmaya çalışan, günlük yaşamın hayhuyları arasında bir sevgiyi yaşatmaya çalışan insanlar... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

İçeriye Bakan Kim’in ilk bölümünde, Mehmet Günsür’ün 1995’te yayımlanan Caïque adlı kitabının yeni basımı, ikinci bölümündeyse yazarın dört yeni hikâyesi var. Hikâyelerin tamamında Akdenizli bir ses duyuluyor. Bu Akdenizli ses, her şeyi anlatmayıp küçük izler bırakmayı seçiyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.