37,15 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İçeride Kalanlar Kitap Açıklaması

 


"Bizim yaşamımız nasıldır izah edeyim. Benim ve diğer görünmezlerin yani… Bir kız severseniz, değil onun sizi sevmesi, farkınıza varması bile güçtür. Çember bazen kırılabilir, görünmez kızları siz görebilseniz çember kırılır. Ama göremezsiniz. Anlatabildim mi durumun çaresizliğini, yalnızlığa mahkumluğunu?"

Bir gün bir apartman, baştan aşağı bembeyaz bir karanlığa gömülür. Şehre daha önce emsali görülmedik biçimde kar yağmıştır. Dışarıyla irtibat kesilir, ama çok önemi yoktur bunun. En tehlikeli saat gelmiştir çünkü: İçeriyle irtibat… Daha önce birbirini tanımaya tenezzül etmemiş apartman sakinleri, tuzağa yakalanmış hayvanlar gibi usul usul birbirlerine yaklaşırlar. İlkin dilleri açılır, sonra gözleri. Çok farklı ve özel sandıkları hayatları iç içe girdikçe, sanki bütün iç sesler tek bir zihinden çıkıyormuş gibi birbirine karışmaya başlar.

"İnsanın canını en çok ne yakar, bugün buldum Ayten teyze. Birdenbire buldum - valizimi toplarken. İsmini bilmiyorum. Hem Ayşe'ymiş, Alev'miş ne önemi var? Güzel midir diye de merak etmiyorum, güzeldir. Hayır, canımı en çok yakan şey bunlar değil; insanın kendine acıması imiş. Ve acımak, çıktığı bağra geri dönünce, tiksinmekten ayrılmazmış." Küçük dolaplarda saklanan sırlar, zaaflar, herkesin yıllarca içinde biriktirdiği bütün çamur yavaş yavaş ortalığa dökülmeye başlamıştır artık. Çünkü içeride kalanlar birer birer dökülür, çözülür ve saydamlaşır. Ve günün sonunda herkes, istese de istemese de, şu soruyla yüz yüze kalır: "İnsan, ceketinin astarına girmiş bir yavru sincabı fark etmeden yaşayabilir mi?"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.05.2016

-

Zaman, ölüm, çaresizlik, suçluluk, kadın erkek ilişkilerinde sadakat gibi konuların ele alındığı roman insan ruhuna dair ilginç tespitler içeriyor.Karakterlerin zaafları, zayıflıkları samimi bir şekilde kimseyi kayırmadan gösterilmiş. Bu da romanı oldukça gerçekçi kılmış. Kitabın beni en çok etkileyen yanı ise kitabin dilindeki özen oldu. Derinliği olan bir kitap okumak isteyenlere tavsiye edilir.

24.03.2016

kemoterapi gibi

okurken kendini pek belli etmeyen , insanı kızdıran acayip karakterleriyle sonrasında rüyalarınıza (kabuslarınıza) girebilecek bir atmosfer oluşturmuş Aslı.  Kapağındaki Stephen King  anımsatması hakkını vermiş :)

16.03.2016

Teşekkürler

Harika bir psikolojik gerilim romanı. Tavsiye ederim. 3 tane daha aldım arkadaşlara hediye etmek için. Teşekkürler.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.