Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Merhamet zulmün merhemi olamaz!


 


İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Amerika’da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer. 


 


Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.


 


Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz’ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%53,9
%23,4
%12,6
%5,4
%4,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.10.2019

icim acıyarak okudum...

icim acıdı kızlara. ezedilerle ilgili bilgiler veriyor onlara yapılan zulmu konu almış .

06.10.2019

kitap hakkında

ışıd elinden kaçan ezidileri anlatıyor kitap , başladığı gibi de bitiyor. Kitapları çok okunan bir yazarın böyle bir konuyu ele alarak kitap yazması beni memnun etti. Okunması gereken bir kitap, adı gibi okurken o huzursuzluğu içinizden hissediyorsunuz .

19.09.2019

"Huzursuzluk"

Yezidiler ve yaşadıkları korkunç şeyler.. Ah, hala hatırladıkça içimi sızlatan kitap! Hayat sadece etrafımızda yaşanılanlardan ibaret sanıyoruz ya bazen, işte onun öyle olmadığını acı acı gösteren, muhtemelen gözünüzün ucunda düşmeye hazır bir damla yaşla okuyacağınız kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız