Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Çıplak bir diller yazılmış, epeyce sivri öyküler.

Ferat Emen önce dergilerde yayımladığı öykülerle ilgi çekmeye başladı. Olağan bir ilgi değildi bu. Çünkü bilinegelen öykülere benzemiyordu onun yazdıkları.

Çıplak, yer yer sokak ağzından çıkan bir dil kullanıyor Ferat Emen. Çoğu kez epeyce sivri. Özel, bazen yerel sözcüklerle vurgusunu artıran. Bu denli doğrudan bir dille etkide bulunmak kolay değil.

Öte yandan, nereden geldiğini elbette merak ettiren hikâyeler. Hayattan ama nasıl bir hayattan? Sert. Yeraltından da alıyor suyunu. Protest. Bazı öykülerde irkiltici. Ferat Emen için öyküsü yazılmayacak hayat yok.

Hüsniye Hanımın Ağzı'ndaki öyküler yaşadığımız kötücül hayatın içinden çıkıyor. Pek kimselere benzemez bir yazarın elinden. Yeni bir yazar tanımak için okunmalı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 122

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Notos

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.07.2015

Sevmedim !

Kitaba adını veren öyküde çocuk tacizi var.Yazar çocuğun annesinin ağzına bayılıyor.Çocuğu onu düşünerek öpüyor.Erişkinler arasında geçen her türlü marjinal ilişki konu edilebilir.Ama ben bu öyküyü hiç sevmedim.Sanatın kışkırtıcı,yönlendirici,insanı derinleştiren yanlarını yadsıyacaksak aman da ne değişik ne güzel protest yeni bir yazar diyebiliriz.Bir yayıncının da yazarın da dünyayı güzelleştirme yönünde taraf olması gereklidir bence.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız