Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


1963 yılında Ankara'da doğup ilk, orta ve lise öğretimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1991 - 1996 Sağlık Bakanlığı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimi ve 1996-2000 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Kazan Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlığı yanında Hastane Başhekimi ve Sağlık Grup Başkanı olarak görev yapmıştır. 1990-1991 ve 2000 - 2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalında ihtisasını tamamlayarak Adli Tıp Uzmanı olmuş.
Uzmanlık Tezi olarak "1995- 2000 Yılları Arasında Yüksek Sağlık Şurasına Gelen Cerrahi Branş Hekimlerinin Dosyalarının İncelenmesi" başlığı altında ile Tıp Hukuku sahasında ilk akademik çalışmasını yapmıştır. 2002 - 2004 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Adli Tıp Uzmanı olarak çalıştığı dönemde Sağlık Bakanlığı Eğitim Hastanesinde "Adli Tıp Birimi" ismi ile Adli Tıp hizmetlerini veren bir yapı oluşturmuştur.2004 yılında, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalını yapılandırmak üzere davet edilmiş, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesinde Doçent, 2013 yılında Profesör olmuştur. 2007 yılından bu yana Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenmektedir.
Eğitim sürecinde İngiltere Glasgow Üniversitesinde 9 ay Genel Cerrahi eğitimi, Almanya Frankfurt Gissen Üniversitesinde de 4 ay boyunca Adli Tıp Eğitimi almıştır.Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2008 - 2010 yılları arasında konuk öğretim üyesi olarak Adli Tıp derslerini vermiştir. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinde Adli Tıp ve Tıp Hukuku derslerini vermektedir.
Tıp Hukuku konusunda çok sayıda yerli ve yabancı makalesi bulunan Prof. Dr. Ali Rıza Tümer, 2012 yılında Tıbbi Bilirkişilik Derneğini kurmuş ve halen kurucu başkanlığını yürütmektedir aynı zamanda Türk Cerrahi Derneği Medikolegal Grubu üyesi olarak ta görev yapmaktadır.
Prof. Dr. Ali Rıza TÜMERSayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Helikon Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız