2,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,82 TL
18,52 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 28 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bu kitap, Annem Hoşana'nın seksen iki yıl boyunca içinde sakladığı sırrı ile ilgili.

Bebekliğinden beri Alevi kültürü ile yetişmiş bir insan, bir kadın, Ermeni kökenli olduğunu, seksen iki yıl boyunca ailesinden, çocuklarından, torunlarından, yaşadığı çevreden saklayabilir mi? Bir köy, seksen iki yıl ve devamında bugün, susar mı?

Hoşana bu sırrı seksen iki yıl içinde sakladı. Nasıl olduysa o gün en küçük oğluna, bana bu gerçeği anlattı. Ertesi gün bir kaza sonucu bilincini kaybetti ve ardından öldü. Hoşana'nın bu sırrını, yaşamından bazı kesitleri bu kâğıda dökerken, kendi çocukluğuma, gençlik yıllarıma uzanma gereği duydum.

Bu anıları yazarken, insanı,"hangi sosyal ve siyasal koşullar sağcı ya da solcu yapar"a da yanıt aradım. Yaklaşık elli yılın benim yaşamıma yansıyan politik anılarının bazı önemli kesitlerini bu kitapta msergiledim. Bu anılar, aynı zamanda, Türkiye'nin siya-sal yaşamının da yansımalarıydı.

Bu kitabın yazarı Erzincan Lisesinde Hüseyin Cevahir'in yakın arkadaşı oldu. Üniversite'de Abdullah Öcalan, karısı Kesire, halen PKK üst yöneticisi ve kurucularından Ali Haydar Kaytan ve Hâki Karer'in yakın arkadaşı oldu. Yine Derin Devletin simgesi Mehmet Ağar ile Mülkiye'den okul arkadaşlığı oldu. Aradan geçen bunca yıl sonra farklı siyasal görüşleri benimseyen üniversite arkadaşlarımın kimi derin devlette, kimi dağda, Kandil'de, İmralı'da, kimi de öldürüldü. Ancak bu kitabın yazarının gerçek politik arkadaşları, yoldaşları Behice Boran, Nihat Sargın, Sadun Aren, Aziz Nesin gibi insanlar oldu.

Bu kitapta, Hoşana'dan yola çıkılarak, söz konusu dönemlere ve kişilere ilişkin anılara minik kesitler halinde yer verildi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 326

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Büyülüdağ

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız