Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Hortlak Kitap Açıklaması

 


Korku edebiyatnın büyük ustası Stephen King'in de bir korku öyküsünün olduğu, aynı zamanda jüri ve derleyenler arasında bulunduğu Amerikan Fantezi ve Korku Ödülü'nü kazanan bu antolojide türünün en iyi korku ve fantezi öyküleri yer almaktadır.

Korku ve fantezi edebiyatını sevenlerin ellerinden bırakamayacakları ve başucu kitabı yapacakları bu değerli antolojinin etkisinden kolay kolay kurtulamayacaksınız. Her biri birbirinden değerli yazarların toplandığı bu kitap hem Amerika'da, hem de dünyada korku ve fantezi sevenler arasında hit olmuş ve ölmeden önce okunması tavsiye edilen "100 korku ve fantezi kitabı" arasında yer almaya hak kazanmıştır. Türk okurların beğenisine sunulan bu değerli antolojiye kütüphanenizde yer açın, çünkü bu eser bunu fazlasıyla hak ediyor.

"Her öykü beni koltuğumda çiviledi"
-Booklist-

"Kalbi zayıf olanlar bu öyküleri okumasın."
-Washington Post-

"Gerilim ve korku romanları okurları, bu kitabı çok beğeneceksiniz."
-New York Times-

"Kitaptaki her öykü film olacak kapasitede... Bu kitap aldığı ödülü fazlasıyla hak etmiş"
-Observer-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 389

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kalipso Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.10.2016

Doğru Yorum

Arkadaşlar kitap korku ve gerilim hikayelerinin derlenmesiyle oluşturulmuş bir hikayeler derlemesidir. Hikaye seçimleri gayet güzel. Kötü yorumlara bakmayalım arkadaşlar farklı bir kitap beklemişler demek ki. Ayrıntılı incelemem için tıklayın: http://kitap-oneri-yorum.blogspot.com/2016/10/steve-baroon-hortlak.html

14.03.2016

almayın aldırmayın

dreamer arkadaşa katılıyorum.aldığıma pişman olduğum ilk kitap çeviriler özensiz hikayeler şaka gibi.King Ustanın yazdığı kısa hikaye haricinde diğerleri zaman kaybı yarım yamalak sanki özellikle okuyucuyla dalga geçermiş gibi

daha çok şey söylerimde neyse..

08.10.2012

Böyle Bir Kitap Yok Aslında

Böyle bir kitabın aslında olmadığını söyleyerek başlamak istiyorum:
Öncelikle bu bir roman değil öykü derlemesi. Kitabın özgün ismi: The Year´s Best Fantasy and Horror: Seventeenth Annual Collection. Hortlak adlı bu kitap, özgün kitabın yarısın türkçeye çevrilerek yaratılmış. Buraya kadar belki sorun yok diyebiliriz. Zira bundan 15-20 yıl önce ülkemizde Stephen King´in öykü kitapları bile kırpılarak türkçeye çevriliyordu. Ama ben Steve Barron diye bir yazar uydurmalarına sinir oldum. Steve Barron diye bir yazar yok, bu kitabı derleyenler Kelly Link, Gavin Grant ve Ellen Datlow. Bu editörler her sene buna benzer derlemeler yapıyorlar.
Peki Steve Barron kim?
Steve Barron derlemedeki iki yazarın adı ve soyadı kullanılarak uydurulan bir isim: Steve Rasnic Tem ve Laird Barron.
Peki Kalipso Yayınları bunu neden yapıyor, çünkü ülkemizde öykü derlemeleri satmıyor, onu bir roman gibi pazarlamak adına tek yazarlı bir kitaba dönüştürüyorlar. İçindeki öykülerden birinin ismini de kitabın ismi yapıyorlar, al sana kitap.
Bunun ahlaklı bir davranış olup olmadığını düşünmeden yapıyorlar. Belki de telif ödemeden "yaptıkları" bu kitaptan para kazanıyorlar. Satış fiyatı 20 lira. Bir şekilde yayınevine ulaşıp okuyucuyu kandıramadıklarını haykıracağım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.