3/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
30,4 TL
40,0 TL %24
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Lazer ışınları yardımıyla boşluğa yansıtılan üç boyutlu imgeler olan hologramları bugün herkes biliyor. Dünyanın en saygın bilimadamlarından ikisi, Einstein’ın öğrencisi ve Londra Üniversitesi öğretim üyesi kuantum fizikçisi David Bohm ile modern beyin anlayışımızın mimarlarından Stanford Üniversitesi nörofizyoloğu Karl Pribram evrenin bir hologram yani kelimenin tam manasıyla insan beyni tarafından yaratılmış bir imge olabileceğini düşünmektedirler. Bu çok çarpıcı yeni evren anlayışı sadece birçok fizik bilmecesini çözmekle kalmıyor, telepati, vücut dışı deneyim ve ölüme yakın deneyim gibi gizemli olaylara, hatta kozmik birlik ve mucizevi iyileşme gibi dinsel ve mistik deneyimlere de açıklık getiriyor.


 


“Maddeyi ve bilinci tek bir bütün halinde içeren dev hologram olarak evren fikri eminim ki ‘Gerçeklik nedir?’ sorusunu soran herkes için kışkırtıcı olacaktır. Bu kitap soruya kalıcı bir yanıt getirebilir.”


—Dr. Fred Allan Wolf, Kuantum Bilmecesi adlı kitabın yazarı-


 


“Bu yeni verilerin ilgi alanı o denli geniş ve kapsamlıdır ki, insan psikolojisi, ruh hastalıkları ve tedavi süreçleri konusundaki görüşlerimizde bir devrim yaratabilir. Gözlemlerden bazıları, önemleri bakımından, psikoloji ve psikiyatrinin çerçevesini aşmakta ve Batı biliminin yürürlükte olan Newtoncu-Kartezyen modeline ciddi biçimde meydan okumaktadır. Bu görüşler insan doğası, kültürü, tarihi ve gerçeği konusundaki imgelerimizi etkin bir biçimde değiştirebilir.”


—Stanislav Grof, Kozmik Oyun adlı kitabın yazarı-


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%30
%10
%30
%30
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.02.2019

Parapsişik olaylar

Kitabı satın aldığımda adına binaen, Evren ve holografi üzerine bilimsel bir eser olduğunu düşünüyordum. Okumaya başladığımda tamamen farklı bir eser karşıma çıktı. Bazı parapsişik olayları, ruhsal durumları, rüyaları kendince kabul ettiği holografik bir yapının tezahürü olarak ele aldığını gördüm. Modern bilimin açıklayamadığı bazı durumlar elbette var; ruhsal durumlar ve psişik hadiseler başta gelenleri. Yazar eserde bu konuları holografik evren modeliyle (tez) açıklamaya çalışmış. Bu hususları merak edenlere değişik inançlardan ruhsal yönden deneyim sahip kişilerin ve kendi deneyimlerinin örnekleriyle açıklamaya çalışmış. Ancak herkes bunları kabul etmeyebilir. Bu biraz da inançla ilgili..

28.10.2018

Tekrarlar sıkıcı

Kitabın ilk bölümlerinde yeni fikirler ve tezler mevcut ancak sonra ilk bölümdeki konuların sürekli tekrarı yapılmış.Bu da kitabı sıkıcı hale getiriyor. Kitabı yarıda kesselerdi daha iyi olurdu.

06.08.2018

Bilimsel içeriğe sahip değil.

Kitap bilimsel bir temeli varmış gibi görünüyor ama içeriğiyle bilimsellikten uzak yoruma dayalı olarak konulara yaklaşıyor. Holografik evren konusuna dair örneklendirmeleri çok ilginç. LSD deneylerini, akıl hastalıklarını, mucize diye tanımladığı olayları bile holografik evren düşüncesinin kanıtı olarak sunmuş yazar. Bilimin reddetmediği konuları sanki bilim tarafından reddedilmiş , açıklanamaz konularmış gibi gösterip konuları çarpıtmış. Son dönemin popüler konusu kuantum ve atom altı parçacıkları da kendi yorumlarına göre eğip bükmüş. Kitabı almadan önce böyle bir içerikle karşılaşmaktan korkuyordum, maalesef korktuğum gibi çıktı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız