0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
59,28 TL
78,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 02 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!
Ön Sipariş: 21.09.2020'da stoklara girecektir.

Kitap Açıklaması

Türkistan coğrafyası, Timur Devleti'nin yıkılışından sonra gerileme dönemine girmiş ve her açıdan çöküş yaşamıştır. Bu coğrafyada ortaya çıkan ve daha yerel karakterli siyasi, teşkilatlar olan hanlıklar; bölgenin siyasi ekonomik ve kültürel hayatında önemli rol oynamıştır.

Bölgedeki hanlıklar dan biri olan ve Buhara Hanlığı bünyesinden Neşet eden Hokand  Hanlığı (1709 1876 ), XVIII. yüzyılın başında Fergana  Vadisi'nde kuruluşunu ilan etmiştir. Hanlığın bir buçuk asırlık siyasi hayatı 1876 yılında Çar Rusya'sı işgaliyle son bulmuştur. Hüdayar  Han, Hokant Hanlığı"nın son hükümdarıdır.

Onun çeyrek asırlık hükümdarlık döneminde bölgedeki siyasi, ekonomik ve kültürel değişimler Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Bu kitapta hokand Hanlığı'nın kuruluş tarihi Hüdayar Han'ın şahsiyeti Ailesi, siyasi faaliyetleri, bölgenin değişen kaderiyle bu değişimin yönü ve nedenleri detaylarıyla  ele alınmıştır. Keyifli okumalar dileriz. Cağaloğlu Akademi

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.