25,5 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hocaefendinin Sandukası Kitap Açıklaması

 


Cinayet, aşk, serüven, esrar. İslâm, Egzistansiyalizm, Diyalektik. Medrese öğrencilerinin kurduğu gizli örgüt. İşkence ve entrika. Rakamların sırrı.Bütün bunlar, ünlü bilim adamı Emre Kongar'ın tarihsel roman biçiminde kaleme aldığı, toplumsal eleştiri alegorisinin ögeleri.Keyifle okuyacaksınız.Sayfa Sayısı: 166

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.01.2015

İlk 19 sayfa

Prof. Emre Kongar. Şüphesiz günümüz entelektüel coğrafyasının önemli isimlerinden biri.
Kitap hakkında ezcümle şunları söylemek istiyorumÿ; Kitabın sadece ilk on dokuz sayfasına göz attım ve büyük bir beğeniyle okudum.. Siz de mutlaka ÿ"Kitaba Gözatÿ" seçeneğine tıklayıp ilk 19 sayfayı okumaya başlamalısınız. Sadece öykünün verildiği kısma başlayınca dalıp gidiyorsunuzÿ; belki üslubuna belki de eskiden ünlü olmayıp günümüzde adı duyulmuş kişileri anlatmasına.. Orhan Pamuk gibi.. Ve öncesinde verilen ÿ"her şey hayal ürünüÿ" misali yazısına aldırmıyorsunuz bile. En yakın zamanda alacağım kitabı.. Şimdi bir de siz göz atın.. Sonra karar verin..

05.01.2002

Hocaefendinin Sandukası hayatımda okuduğum en ilginç kitap oldu. Kitabın yazılış hikayesi ve konusu gerçekten çok şaşırtıcı ve heyecan verici. Kitaptan çok etkilendim. Okurken sizde bir iz bırakıyor. Bir solukta okunacak bir kitap. Bu arada kitabın içinde çelişkiler yok değil. Kitap 14 baskı yapmış ama Kongar bunları düzeltmemiş belki de romanın içeriğini bozmamak için. Bu arada eğer eksik olan el yazmalarının bir kısmını bulduysa özel bir yerde veya romanda kullanmasını isterim. Ayrıca eser sadece bir roman değil bir gerçek, ders kitabı olarak bile okutulabilir...

09.02.2000

Gerçekten çok güze bir kitap. Emre Kongar'ı kutluyorum. O kadar beğendim ki kitabı 2 kere okudum. Öncelikle çok sade bir dille yazılmış, insan kendisini kaptırıveriyor ve bir anda kendini oyaylarln içinde buluyor. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.