26,95 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hiç Kitap Açıklaması

 


"Evet, her şey hiç! Her şey bir sabun köpüğü! Saadet de öyle! Tutmak, yakalamak istediğiniz zaman parmaklarınız birbirine sürünüyor. Ve ortada hiçbir şey yok. Ya aşk! Aşk nedir? O kadar kahir, o kadar elle tutulabilecek kadar muazzam bir ıstırabı olan bu aşk nedir? Hiç, o da bir hiç, öyle değil mi?"

Seza, küçük oğlu Mehmet ve dadısıyla yaşarken evli bir adam olan Atıf'la ilişkisi olur. Atıf, ölen kocasının ortaklarında kalan parayı alması için Seza'nın yurtdışına gitmesine yardım eder. Seza yurtdışındayken Atıf'ın başından savmak için kendisini yurtdışına gönderdiğinin farkına varır. Yurtdışında bir taraftan kocasından kalan parayı almaya çalışırken, bir taraftan da oğlu Mehmet'in hastalanmasıyla hastane ve sanatoryumlarda vakit geçirmeye başlar. Her şeye rağmen Mehmet'i kurtaramaz.

Suat Derviş, 1935 yılında Cumhuriyet gazetesinde tefrika edilen ve 1939 yılında kitap olarak yayımlanan eseri Hiç'te bir kadının dünyasını anlatıyor. Yazar, bu eserinde farklı açılardan annelik ve aşk temasını ve Doğu ile Batı arasındaki farklılıkları da olağanın dışında bir bakış açısıyla ele alıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.01.2021

ah kadın ruhu!

Özellikle ilk bölümleri okurken tasvirlerin, duyguların anlatımı biraz uzun gelebilir. ama neticede bunun yüzyılın başında tefrika haline yazılan bir roman olduğunu bilince hoşunuza gitmeye başlıyor. Bir sonraki sayı için bekler gibi hissediyorsunuz kendinizi.  Suat Derviş her şeyden önce çok akıllı bir yazar. detaylar çok seçici ve kadın ruhu çok iyi ifade ediliyor. Sevgisiz geçen çocukluk ve gençlik ardından sürekli bir erkeğe bağlanma ve sevilme ihtiyacı. asıl darbeyi çok sevgili oğlundan alıyor, çok hazin bir hikaye.

16.08.2019

Harika

O kadar akıcı, duygulu ve roman karakteri ile sizi özdeşleştirebilen adeta içine alan bir kitap, tüm eserlerini biz okuyucuları ile buluşturabilmeniz dileği ile..

22.03.2014

Suat Derviş ´le tanışmalısınız

Seza bir kadın ve bir anne içimizden biri.Seza´nın Atıf´a aşık oluşu ,aşkı sorgularken siz de aşka bakışınızı sorguluyorsunuz.Hayatımızın HİÇ´ten ibaret oluşunun ibretlik öyküsü.Okumalısınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.