44,85 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hiç Yoktan Bir Evren Kitap Açıklaması

 


Darwin'den bugüne yazılmış en önemli bilimsel kitap. Türlerin Kökeni'nin doğaüstücülüğe indirdiği ölümcül darbeyi, Hiç Yoktan Bir Evren kozmoloji alanında yapıyor.
-Richard Dawkins-

Fizik sevip de anlamayanlara fiziğin geldiği son noktayı anlatan nefis bir kitap.
-Ayça Şen-

Son yıllarda bir dizi parlak kavrayış ve hayret verici keşif evreni sarstı, Lawrence Krauss da bütün bu gelişmelerin göbeğindeydi. Krauss her zamanki canlılığıyla, bu dikkat çekici hikayeyi dikkat çekici derecede anlaşılır kılmış. Zirveye tırmandığınız noktada varoluşun büyük sorusuna, "Neden hiçbir şey olmayacağına bir şey var?" sorusuna verilmiş cesur bir bilimsel cevapla karşılaşacaksınız.
-Frank Wilczek-

Fizikte gelinen son noktaya dair mükemmel bir kılavuz. Ayrıntılı ama açık bir dille kaleme alınmış, titiz ama sıkıcı değil. Krauss'un gayet güzel açıkladığı üzere uzay ve zaman gerçekten de hiçbir şeyden, hiçlikten doğmuş olabilir. Muhteşem bir kitap.
-New Scientist-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 147

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aylak Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.01.2021

Harika bir kitap

Geçmişten günümüze fizikteki yaklaşımları ve bilimin tek kişiyle değil de bir çok bilim insanının çabasıyla ilerlediğini de çok açıklayıcı bir şekilde anlatıyor. Tabii asıl konu, hiç yoktan bir evrenin nasıl olabileceği konusunda zihin açıcı bilgiler veriyor.

21.10.2020

Muhteşem

Kitaptaki bilgi derinliği ve düşünsel farklılığı çok üst düzeyde.Belli bir altyapısı olan tüm okurlara şiddetle öneririm.

05.06.2019

İlgi çekici

Kitap, biraz kafa karıştırıcı olmakla beraber bugün fizikte gelinen noktayı anlatması itibari ile okurken zevk aldığım bir kitaptı.Ancak her fizik kitabının kaderi gereği, fiziğe ilginiz yok ise okurken zorlayabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.