Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Herodotos (?İÖ 484 - ?İÖ 430-420 arası): Dokuz kitaptan oluşan Tarih i ile Batı tarih yazımının atası ve ilk büyük yazarı olarak kabul edilir. Yazar, İÖ 550 den kitabına son düştüğü tarih olan İÖ 430 a, Antik Yunanlıların, Perslerin, Ön Asya nın ve Mısır ın ilk tarihçisi olmakla kalmamış, üslubu ve anlatım gücüyle günümüze dek ilgiyle okunmayı sürdürmüştür.
Mümtekim Ökmen (1915-2003); Türkçenin önde gelen Fransızca çevirmenlerindendi. Yazarının izinde Bodrum a (Halikarnassos) yerleştikten sonra yaptığı Herodotos / Tarih çevirisinin yanı sıra Descartes (Aklın Yönetimi için Kurallar) ve Marguerite Yourcenar (Zenon) da dilimize yetkinlikle aktardığı yazarlar arasında yer alır.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 852

Baskı Yılı: 2012


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 852

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 624

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%57,1
%28,6
%7,1
%0
%7,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.07.2019

Antik Çağ Romanı

745 sayfa eser... (Önsöz, Dizin ve Kronoloji bölümleri çıkarıldığında) Ama nefesimi kesti. Soluksuz okudum. Herodotos'un asıl amacı Pers Savaşları'nı anlatmak; fakat bundan önce tüm Antik Dünya'yı ve bu dünyada yaşayan önemli ulusları tek tek, detaylı bir şekilde inceliyor. Ülkelerin coğrafi, siyasi ve beşeri özelliklerini tek tek önümüze seriyor. Sahneyi hazırlıyor, rolleri dağıtıyor ardından başlıyor anlatmaya... Yaz yaz bitmez bu yorum o yüzden kısa kesiyorum. Antik Çağ Tarih romanı (özellikle roman diyorum çünkü okudukça bunun romana ne kadar benzediğini göreceksiniz) okumak istiyorsanız buyurun. Her kuruşunu hak ediyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız