28,35 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Herkes Birgün Deli Kitap Açıklaması

 

Bu kitap, günümüzün çağdaş Nasrettin’i, düşünmeye ve sorgulamaya davetin kutsal bir eylemidir.”

-Ahmet Demiray-

 

“Sosyal medyada bir fenomen kıvrak zekasıyla, yüreğinin süzgecinden süzdüğü sözcükleri ustaca bir araya getirerek düşüncesini bize aktarıyor.”

-İsmail Pehlivan-

 

“Ülkemiz insanlarının geçirmekte olduğu kara günlerde, bunlara sebep olanları mizah yoluyla tarihe not düşen kitap..”

-Sadık Uca-

 

“Kitapta ilk dikkatimi çeken; cesaret ve esirgemediği cevaplardı. Yaşanmışlık ile doluydu. Dik duruşu, donanımıyla “Aşkın Kitabı” inanılmaz keyif keyifliydi. “Deli” ise inanılmaz mizah!”

-Ali Esmeray Hoyrat-

 

“Anlamdan yoksun evrende inanılmaza maraton koşusu gibidir. Bu kitap, Deli ile Mollanın din platformundaki tango’sudur!”

-Sami Sayın-

 

“Varlık sebebimizi yitirmenin telaşı ile dönüşümüz gidişimizden hızlı oluyor. Deli’yi çok sevdim. O yalın yüreğini kim sevmez ki! Dünyayı “Deliler” yönettiği zaman güzelleşecek!”

-Ebu Pekşen-

 

“Bu Deli, yüreğimizi oradan oraya savurdu, bizi gülümsetti, duygulandırdı. Hayatın her noktasına uçurdu ve çok düşündürdü. Deli’yi çok sevdik mollalara inat!”

-Derya Ardık-

 

“Yirminci asrın başlarında Kafkasya’ya ışıyan “Molla Nasreddin” dergisinin yaratıcısı Celil Memmed guluzade’nin öykülerinin lezzeti var. Sorgulayan, güldüren ve düşündüren!”

-Yurtseven Şen-

 

“Arka sayfa kitabın aynasıdır. Değer yargılarına kemik gibi bağlılık mı, kendi olmak savaşında korkusuz yol almak mı? Merak eden “Herkes Birgün Deli” olarak cevabını bulacaktır!”

-İbrahim Oğuz-

 

“Bu Mika arkadaş deli midir nedir? Deli mi dahi mi bilmiyorum ama yine bizi bizden alan, duygu ve düşüncelerimize dokunmakla kalmayıp derinden sarsan bir kitap yazmış yine!”

-Mehtap Talay-

 

“İçimizdeki “deli”nin söylemediklerini bu kitap söylüyor. Çok hoşlanacağınız “delirirsek kurtulacağız!” diye okur isek olmaz; “okurken delirtecek bir kitap!” Yolu açık olsun!”

-Güler Gül-

 

“Deli mi? Herkes yanındaki insana sahip çıksın! Çünkü nesil gittikçe tükeniyor!”

-Medeni Duran-

 

“Hangi tarafta olursanız olun karşınızda “öteki” vardır. Mika, öteki olduğunu ilk kitabında belgelemişti. “Herkes Birgün Deli” kitabı ile şimdi de öteki-beriki sınırından tel örgüyü kaldırıyor!”

-Adil Korkut-

 

“Sevgili Mika’nın “deli cesareti ve girişimi” tarihteki “Eyy Romalılar, ya Hristiyan olun ya da kiliseye gidin!” diyen Augustinlus’u anımsattı. Umarım kapalı zihinlerden bazılarına sızar.”

-Emirali Karaali-

 

“Kabuğundan çıkmalı insan! Gerçek dünyayı bize anlatacak sadece hunili’lerden mi bu dünyanın ‘suratını’ öğreneceğiz? O zaman bu kitap bayrağı en iyi yere dikecektir!”

-Fırat Harputlu-

 

“Söz cambazı değilim. ‘Bir şarkı söyle içinde -Deli- olsun’ deseler bülbül gibi şakırdım. Deli de söz şakıyor!”

-Bahariye Alpman-

 

“Deli diyorlar bize! Yesin onu ninesi, yesin onu mollası; aylekta movik movik! Selam Molla ile Deliye aleyküm huni!”

-Neslihan Eva Yıldız-

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.