1/5 - 2 Kişi Yorum Yap
38,25 TL
42,5 TL %10
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Şubat - 02 Mart
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kitap; 2007 yılında geliştirilmeye başlanan ve kullanımı artarak devam eden Go programlama dili, diğer bir deyişle Golang hakkında temel seviyede bilgiler içermektedir. Golang programlama dilinin çıkış amacı diğer dillerle uyumlu bir şekilde çalışarak daha başarılı ve güçlü sistemler ortaya çıkarmaktır.

Bugün Go programlama dilini farklı ihtiyaçları için kullanan şirketler arasında Koding, Google, Apple, Twitter, Amazon, Github, Ubuntu, Dropbox ve Facebook gibi şirketlerin var olması Golang programlama dilinin ne kadar kabul görmüş olduğunu göstermektedir.

Kitap içerisinde Go programlama dilinin genel yapısı ve özellikleri anlatılmıştır. Her bölümde konuların pekiştirilmesi için örnek uygulamalar yapılmıştır.

Kitap, temel seviyede programlama bilen veya programlama ile ilgilenen herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanmıştır. Go programlama dilini öğrenmek isteyenler için rehber niteliğinde olan bu kitap; özellikle Türkçe kaynak sıkıntısı çekilen Go Programlama Dili için temel kaynak niteliğindedir.

Konu Başlıkları
Değişkenler ve Operatörler
Kontrol Yapıları ve Döngüler
Tests
Marshal & Unmarshal
Metotlar ve Nesneye Yönelik Programlama
Pointer (İşaretçiler)
Struct
Eşzamanlılık (Concurrency)
Reflection
Modüller(Giriş)

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%100
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.07.2019

Yanlış bilgilendirme ile dolu

İçerisinde tek tek sayamayacağım kadar yanlış yönlendirmeler, bilgilendirmeler, Go ilkeleriyle tamamen çelişen anlatımlar ve basit çeviri hataları mevcut. Go programlama ile bir hafta uğraşmış bir insanın yapmayacağı hatalar yapılmış. Yazarın makina ve işletme bölümlerinden akademik hayata girdiğini görünce şaşırmadım tabii. Yine de okuyacaksanız siz bilirsiniz tabi :)

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız