0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
91,2 TL
152,0 TL %40
Standart Teslimat : 07 Aralık - 11 Aralık
Bu üründe kargo bedava!

Hemşirelik Tanıları El Kitabı Kitap Açıklaması

Hemşirelik mesleğinde süre giden hızlı değişimin gereklerini yansıtan Lynda Carpenito'nun bu saygın kaynağının 15. Baskısı (Türkçeleştirilmiş 4. Baskı), hemşirelik tanısı, hemşirelik sürecindeki rolü ve klinik alana uygulanması konusunda tam bir rehberlik sunmaktadır. Hemşirelik tanıları, hemşirelik bilimini ve sanatını tanımlar; Bu önemli kitap, hemşirelik öğrencilerine ve hemşirelere, tanısal değerlendirme kriterlerinden belirli girişimlere kadar yaratıcı klinik hemşirelik uygulamaları için gereksindikleri bilgileri sağlar.

15. Baskıda (Türkçeleştirilmiş 4. Baskıda) Öne Çıkan Özellikler:
• A'dan Z'ye güncel hemşirelik tanılarına yönelik kapsamlı bir rehber, NANDA International tarafından onaylanan en son tanıları içerir.
• Her bir NANDA-I tanısı ile birlikte ilgili NIC (HGS) Hemşirelik Girişimleri ve NOC (HSS) Hemşirelik Sonuçları listelenmiştir; NANDA-I tanıları güncellenmiştir.
• Yazarın Notları, öğrencilerin tanının ardındaki kavramı anlamalarına, bir tanıyı diğerinden ayırt etmelerine ve tanı hatalarını önlemelerine yardımcı olur.
• "Carpenito'nun İpuçları" gerekli durumlarda belirli bir bakım ilkesini, tartışmalı bir konuyu ya da etik bir güçlüğü vurgulamak için yazarın notlarından oluşur.
• Belirli bir popülasyona (yaşlı yetişkin, çocuk, anne ve kültürlerarası) göre gruplandırılmış hemşirelik girişimleri ve temel kavramlar gruplar arasındaki farklılıkların açıklığa kavuşturulmasına yardımcı olur.
• Bölüm 3: Kollobratif (ortak) Problemler bir el kitabı şeklinde düzenlenmiştir. Bu bölüm , bireyin optimal bakımı için hemşirelik tanılarının ve bakımının diğer sağlık uzmanlarının çabalarıyla nasıl bütünleştirileceğini gösterir.
• Bölüm 4'de yaygın görülen klinik durumlar altında ilgili kollobratif (ortak) problemler ve hemşirelik tanıları verilmektedir.
• Hemşirelik Tanı Dizini, tanıların bir bakışta, hızlı ve kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan alfabetik referans sağlar.

Anımsatıcı Laminat Kart- Fonksiyonel Sağlık Örüntülerine göre gruplandırılmış tanılar elinizde kullanışlı, hızlı bir kaynak.

Çevirenin Önsözü: Hemşirelikte tanılama ve NANDA Taksonomisi 2 yapısı hakkında genel bilgiler.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.