Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Hiçbir kaynak sağlık çalışanlarının günlük hayatta karşılaşabilecekleri hukuki sorunların neler olabileceğini ve bu sorunları nasıl çözebileceklerini bu kaynaktan daha pratik bir şekilde anlatamazdı… Önleyici hukuk tedbirlerini zamanında almanız hayatidir. Her hekimin ve sağlık çalışanının muhakkak elinin altında bulunması gereken pratik bir hukuk rehberi.

Tıpta yanlış uygulamalar (Malpraktis) hakkında daha bilinçli ve donanımlı olacaksınız. Fiili ve sözlü saldırılara maruz kaldığınızda ne yapmalısınız, onam formu alınırken dikkat edilmesi gerekenler, özel sağlık kuruluşlarıyla yapılacak sözleşme nasıl olmalı, ücret isteme hakkı, hasta seçme ve reddetme hakkı, meslektaşlarınızla ilgili örnek yargı kararları, dava açma ve şikayet etmek hakkı, tazminat hakkınız, bazı tıbbi işlemler öncesi video kayıt altında onam alınabilir mi ?, hasta seçme ve tedaviyi terketme hakkınız var mı?, zamanında hukuki yardım almanın önemi, ebe, hemşire ve diğer sağlık personelinin hukuki ve cezai sorumlulukları nelerdir ?, mesleki mali sorumluluk sigortası kapsamı, sağlık kuruluşlarından talep edebileceğiniz haklar, çağdaş tıp olanaklarından faydalanma hakkı ve onlarca güncel konu…

…..Biz bu eserle, hekimlerin günlük hayatta karşılaşabilecekleri hukuki sorunların neler olabileceğini ve bu sorunları nasıl çözebileceklerini, yoğun çalışma temposu içerisinde kitap okumaya fazla zaman ayıramayacaklarını da dikkate alarak olabildiğince yalın bir şekilde ele almaya çalıştık. Akademik bir çalışma kaygısı duymadan, tabir yerindeyse aspirin kolaylığı ve sadeliğinde sunmaya çalıştık.

Bu çerçevede hasta, hekim ve sağlık kuruluşları arasındaki hukuki ilişkinin ne olduğunu, hekimlerin sorumluluklarını ve haklarını, hastaların hak ve sorumluluklarını, bunların yasal dayanaklarını, hekimleri ilgilendiren hukuk ve ceza mevzuatımızı, önleyici tıpta olduğu gibi önleyici ne tür hukuki tedbirler alınabileceğini takdirlerinize sunmaya çalıştık.
Faydalı olması dileğiyle….
Neler Bulacaksınız:
Hekimin Hakları
Hekimin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu
Hastanelerin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu
Ebe, Hemşire ve Diğer Sağlık Personelinin Hukuki ve Cezai Sorumlulukları
Örnek Dava ve Yargı Kararları
Sözleşme, Hasta Seçme-Reddetme
Onam Formlarıyla İlgili Bilgilendirme
Hekimlere Yönelik Suç Teşkil Eden Eylemler
Hukuki Yardım Almanın Önemi
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 140

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Güneş Tıp Kitabevleri

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız