3,5/5 - 25 Kişi Yorum Yap
23,45 TL
35,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Temmuz
Standart Teslimat : 07 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Heba bir çocukluk hatası gibi unutulan insanlığımızın, vicdan denen anahtarın, bir sınır boyunda gizlenenlerin, bir ömrü minnetle kaybedenlerin romanı.


Heba; delinmiş bir uykunun ve onu bulanların hikâyesi...


“Heba muhteşem ve merak uyandırıcı bir roman. Sanki dünyanın hiç bilmediğim bir yerine götürdü beni ve aslında her şeyin tanıdık olduğunu gösterdi — aşk her yerde aşk, dost her yerde dost, ihanet her yerde ihanet.”


-NADEEM ASLAM-


“Sıradışı bir hikâye. Tuhaf, rahatsız edici ve romanın güzergâhını zorlayıcı.”


-PIALI ROY, Toronto Star-


“... insanız yahu, kaybetmeye de ihtiyacımız var arkadaş, oturalım oturduğumuz yerde diyebilirdi mesela; ne var ki bunu yapamadı. Biçare çocuk, onun soluğunu kendi soluğu sanıyor şimdi; dilinde Nefise türküsüyle ortalıkta serseri mayın gibi gezinip duruyor. Farkında olmadan kaybetmenin tadını keşfetti de onu mu uzatıyor hergele bilmiyorum ki...”


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%44
%28
%8
%0
%20
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.02.2019

Heba

Heba, sözlüklerde "hiç bir işe yaramadan yok olma, boşa gitme." diye tanımlanıyor ve bu haliye anneniz "kapa o musluğu!!! " diye seslenecekmiş gibi duruyor.Keşke öyle olsa... Şu hayatta ziyan olan, boşa giden sadece akan su olsa.Lakin etrafımız heba olan hayatlar mezarlığı gibi. Bizse bu israfa seyirci olmak dışında hiç bir şey yapamıyoruz.Bu hiyakede de ömrü ziyan olan Ziya'nın ve etrafında ki insanların hayatlarını görüyoruz. Görüyoruz diyorum çünkü Hasan Ali Toptaş öyle güzel, öyle ahenkli anlatıyor ki her şey, her yer gözlerimizin önüne seriliyor. Onunla da kalmıyor yüreğimize sızıyor. Bir rüyayla başlayan hikaye gene bir rüya ile bitiyor. Ama insan düşünmeden edemiyor acaba esas rüya yaşarken gördüklerimiz mi?

12.12.2017

Etkileyici

Etkisinden birkaç gün çıkamadığım, bitirdiğimde kendimce bir muhasebe yaptığım bir kitap. Yazarın sıkı bir takipçisiyim. Bütün roman ve öykülerini çok beğeniyorum

29.11.2017

Tek kelime ile muazzam

Hasan Ali Yücelin kitapları arasında en sevdiğim, en etkilendiğim kitabıydı. Sanki kitabın satırları arasında naif adımlarla dolaşan yurdum insanları, buram buram kokan Anadolu sıcaklığı vardı. Rüya ile gerçeğin iç içe geçtiği muhteşem bölümler vardı. Askerlikle anlatılan bölümse kurşun gibi delip geçiyor gerçekten.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.