3/5 - 14 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2016

Baskı Sayısı : 7. Basım

Sayfa Sayısı : 376

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

Heba bir çocukluk hatası gibi unutulan insanlığımızın, vicdan denen anahtarın, bir sınır boyunda gizlenenlerin, bir ömrü minnetle kaybedenlerin romanı.Heba; delinmiş bir uykunun ve onu bulanların hikâyesi... ... Tamamını gör
22,44 TL
33,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Hasan Ali Toptaş

Hasan Ali Toptaş

1958 yılında Denizli'nin Çal ilçesinde doğdu. İlk öykü kitabı "Bir Gülüşün Kimliği" 1987'de, ikinci öykü kitabı "Yoklar Fısıltısı" 1990'da yayımlandı."Ölü Zaman Gezginleri" adlı öykü dosyasıyla 1992 yılında Çankaya Belediyesi ile Damar edebiyat dergisinin düzenlediği yarışmada birincilik ödülü aldı. Aynı yıl "Sonsuzluğa Nokta" adlı yayımlanmamış romanıyla Kültür Bakanlığı'nın düzenlediği yarışmada mans ... Tamamını görKitap Açıklaması

Heba bir çocukluk hatası gibi unutulan insanlığımızın, vicdan denen anahtarın, bir sınır boyunda gizlenenlerin, bir ömrü minnetle kaybedenlerin romanı.


Heba; delinmiş bir uykunun ve onu bulanların hikâyesi...


“Heba muhteşem ve merak uyandırıcı bir roman. Sanki dünyanın hiç bilmediğim bir yerine götürdü beni ve aslında her şeyin tanıdık olduğunu gösterdi — aşk her yerde aşk, dost her yerde dost, ihanet her yerde ihanet.”


-NADEEM ASLAM-


“Sıradışı bir hikâye. Tuhaf, rahatsız edici ve romanın güzergâhını zorlayıcı.”


-PIALI ROY, Toronto Star-


“... insanız yahu, kaybetmeye de ihtiyacımız var arkadaş, oturalım oturduğumuz yerde diyebilirdi mesela; ne var ki bunu yapamadı. Biçare çocuk, onun soluğunu kendi soluğu sanıyor şimdi; dilinde Nefise türküsüyle ortalıkta serseri mayın gibi gezinip duruyor. Farkında olmadan kaybetmenin tadını keşfetti de onu mu uzatıyor hergele bilmiyorum ki...”


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%50
%21,4
%0
%0
%28,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Etkileyici

Etkisinden birkaç gün çıkamadığım, bitirdiğimde kendimce bir muhasebe yaptığım bir kitap. Yazarın sıkı bir takipçisiyim. Bütün roman ve öykülerini çok beğeniyorum

Tek kelime ile muazzam

Hasan Ali Yücelin kitapları arasında en sevdiğim, en etkilendiğim kitabıydı. Sanki kitabın satırları arasında naif adımlarla dolaşan yurdum insanları, buram buram kokan Anadolu sıcaklığı vardı. Rüya ile gerçeğin iç içe geçtiği muhteşem bölümler vardı. Askerlikle anlatılan bölümse kurşun gibi delip geçiyor gerçekten.

Heba

Yazar farklı zamanlarda yazdığı alakasız metinleri güya bir güvercin gözüyle birleştirmeye çalışmış ve buna da roman demiş maalesef.