Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Head First PMP - Türkçe Kitap Açıklaması

 


PMP sınavı artık Türkçe alınabiliyor. PMP sınavına hazırlanırken Türkçe kaynaklara ihtiyaç var. PMBOK Kılavuzu 4. Baskı ve 5.Baskısı, PMI Türkiye tarafından, Türkçe'ye çevrildi ve "Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu" adıyla şu anda piyasada bulunabiliyor. Sınava hazırlanırken hem PMBOK Kılavuzu hem de yardımcı bir kitabı çalışmak gerekiyor.

Head First PMP kitabı, yardımcı kitap olarak, kullandığı dil ve görsel anlatımıyla Proje yönetimi içeriğinin kolayca anlaşılmasını sağlıyor. Bu kitabın Türkçe'ye çevrilmesi sınava girecek olanlar için önemli bir destek oldu. Sadece sınava hazırlanmak için değil aynı zamanda proje yönetiminde her zaman rehber olarak yanımızda bulundurabileceğimiz bir kitap.

Günümüzde organizasyonlar işlerini çoğunlukla proje tabanlısürdürüyorlar. Proje tanımına baktığımızda yeni bir ürün ya da hizmeti oluşturmak için ortaya konulan süreli çaba ifadesini görüyoruz. Her işi yapmak için yönetmek gerekiyor. Projeyi yönetmek için öncelikle Proje Yönetimibilgisine ve bazı becerilere sahip olmak gerekiyor.

Dünyada proje yönetimi konusu giderek önem kazanıyor. Türkiye'de de benzer gelişimi görüyoruz. Proje Yönetimi konusunda sertifikalı olmak bu gelişim içerisinde önemli bir yere sahip.Proje Yönetimi bilgisini edinmenin yolu sertifikasyon sürecindeki çalışmalarla elde ediliyor. Sertifikalı iseniz proje yönetimi konusunda bilgi yetkinliğinizkabul görüyor ve kariyer planlamanızı güvenli adımlarla yapabiliyorsunuz.

PMI'nın( Project Management Institute) tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası sertifikası ile farklı ülkelerdeki iş fırsatları ve Proje Yönetimi dünyası ile tanışmanız mümkün.PMP (Project Management Professional) sertifikası tüm dünyadakabul gören, Proje Yönetimi konusunda en popüler olan sertifikadır.

PMBOK Kılavuzunun Türkçe yayınlanması ve PMP sınavının Türkçe olarak da alınabilmesi Türkiye'de Proje Yönetim konusuna ilgiyi arttırdı.Ülkemizde PMP sayısıhızlıca artarkenproje yönetimi konusundaki bilinç ve başarı da artarak devam ediyor.

Elinizdeki bu kitap, Head First PMP, dünyada yayınlanmış olan diğer PMP hazırlık kitaplarından farklıdır.Şekillerle ve olaylarla anlatımı, Proje Yönetimi konularının analizini ve anlaşılmasını kolaylaştırmaktadır. Sadece PMP sınavına hazırlanmak için değil tüm kariyeriniz boyunca rehber olarak kullanması kolay bir başucu kitabıdır.Proje Yönetimini öğrenmek ve Türkçe PMP sınavına hazırlanmak için bu kitap eşsiz bir yardımcı kaynaktır. Bu kitabın dilimize kazandırılmış olması ülkemizde Proje Yönetimi kültürünün gelişimi açısından önemlidir.

PMP Sınav hazırlığınızda ve Proje Yönetimi kariyerinizde sizlere gereken desteği vereceğinden emin olarak bu kitabı tavsiye ediyorum.

Algın Erozan, PMP, CISA, ITIL
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 920

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yakın Plan Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.06.2012

İkinci eleştiri

Bu kitap ile ilgili ikinci eleştirim.

Kitabı Mart ayında (Nisan diyebiliriz aslında) aldım, Haziran ayında PMP oldum. Daha önceki eleştirimde olduğu gibi diğer kaynaklar ile paralel çalıştım. Eğer süreçleri anlamkta zorluk çekiyorsanız bu kitap size Türkçe olarak yardımcı olacak tek kitap.

İlk eleştirimde bahsettiğim yazım hatalarının da yeni baskıda giderilecektir.

Kitapta emeği geçen bütün arkdaşlara teşekkür ederim.


28.03.2012

Anlatım mükemmel ama yazım hataları

Beğendiğim yanları;

Sınava girecekseniz, Rita´ nın kitabı ile paralel bir şekilde mutlaka kullanın, çok detaylı değil fakat bakış açınızı daha doğru bir çizgiye oturtacaktır.
Anlaşılır, sıkmayan bir anlatım tarzı var.

Beğenmediğim yanları;

Kitapta özellikle alıştırmalarda yazım hataları bulunmakta. Bulmaca alıştırmalarında sorulan sorular ile cevaplar alakasız.

Sonuç olarak artıları eksilerinden çok fazla bir kitap. Yazarından belirttiği gibi Proje Yönetimi için değil, PMP sınavı için bir kaynak kitap. Sınava gireceklere tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.