35,75 TL
Standart Teslimat : 02 Temmuz - 05 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hayırsız Peygamber Bob Dylan Kitap Açıklaması

 

Bob Dylan’ı nasıl bilirsiniz? Aykırı, soğukkanlı, protest ya da zamanın en ilgi çeken müzik adamlarından biri mi yoksa iyi bir şair, söz yazarı, besteci mi? Kendisi günümüzün yaşayan en özgün ünlülerinden biri olmakla kalmadı Nobel’i de aldı ve cebine koydu. Onun şarkı sözleri için “Amerikan şarkı geleneğine yeni ve şiirsel bir ifade tarzı getirdi,” denildi. O her ne kadar Nobel Edebiyat Ödülü törenine katılmasa da hem hayranlarını hem de edebiyat camiasını heyecanlandırdı. O ya da bu, dünya müziğinin tartışmasız isimlerinden biri olan, sesi ve şarkı sözleriyle herkes için aykırı bir yerde duran Bob Dylan, bu eserde tüm yönleriyle ele alınıyor ve günümüzün ilham veren kişilerinden biri olarak karşımızda duruyor… Bu kitabı okurken, sadece onun kişiliğini ya da şiirlerini değil, aslında bir Amerikan tarihi, zenci ve sol hareketleri tarihini de okuyacaksınız. 68 kuşağının neler çektiğini, ne yapmaya çalıştığını, kime nasıl göründüğünü de okuyup değerlendirme fırsatı bulacaksınız… 

BU KİTABI HEMEN ALIN! Mike Marqusee, henüz “The Times They are A-Changin'” ve “Blowin' in the Wind” politik açıdan aktif yeni bir gençlik kültürünün yaratılmasındaki kritik rollerini oynarken bile, bu şarkıların yazarının “Kuşağın Sesi” olmak yönündeki ilgisini bir kenara bıraktığına dikkat çekiyor. Bunun yerine Bob Dylan bugüne kadar süren çok daha kişisel ve gizemli bir arayışın peşine düştü. Marqusee, Bob Dylan'ın parmak sallayan şarkılarını çıraklık dönemi eserlerinden daha fazlası olarak görmek gerektiği iddiasında bulunuyor ve bu şarkıların ait oldukları dönemle aralarındaki bağı etkili biçimde açıkladıklarını bize kanıtlıyor.

Rolling Stone


ZAMANIMIZIN sorunlarına değindiği gibi bir yandan da tüm zamanların şiirsel dehalarından birine övgü düzen fevkalade eğlendirici ve dikkate değer bir çalışma.

Time Out (Londra)

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.