4/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,79 TL
26,85 TL %30
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"İnsanın düşünsel faaliyeti derinleştikçe, başkaldırı sesinin de derinlerden, boğuklaşmış olarak gelmesinden daha doğal ne var? Haykırmalar, savsözler ancak yüzeyden yüzenlerin kulak yırtan gürültüsünden başka bir şey değil."

"Adalet Ağaoğlu, yalnızca Hayır'ın son halkasını oluşturduğu üçlemesiyle, bütün romanlarıyla kimi sorunsalların peşinde bir yazar kimliğindedir. Romanlarında en öne çıkan yan, düşünsel içeriktir. Hayır onun bu özelliğinin belki de en yoğun biçimde alımlanabileceği bir roman…"
-Füsun Akatlı-

"Hayır, baştan sona, bir yazarın nasıl kendine özgü bir dil yaratabileceğinin serüvenidir. Hayır'ın, bütün öbür olumlu özelliklerinin yanı sıra, yazınsal Türkçenin çağcıl başyapıtlarından biri olduğunu düşünüyorum."
-Semih Gümüş-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 305

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.10.2019

Okunmalı

Dar Zamanlar üçlemesiyle "Cumhuriyet'in ilk okumuş neslinin" anatomisini tüm dışsal koşullarla birlikte Aysel karakteri üzerinden izliyoruz. Bunun yanında Adalet Ağaoğlu'nun anlatısının evrimini de hayranlıkla takip ettim. Üçlemenin son kitabı "Hayır..." bu neslin darbeler sonrası geldikleri düşünsel noktayı (özgünlüğü tartışılabilir olsa da) etkileyici bir estetikle aktarıyor. Aydınımızın da, edebiyatımızın da postmodernleşmesini görüyoruz. Türkçe edebiyata hala ilgisi olanların pas geçmemesi gerektiğini düşünüyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız