Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Hayır... - Dar Zamanlar 3 Kitap Açıklaması

 


"İnsanın düşünsel faaliyeti derinleştikçe, başkaldırı sesinin de derinlerden, boğuklaşmış olarak gelmesinden daha doğal ne var? Haykırmalar, savsözler ancak yüzeyden yüzenlerin kulak yırtan gürültüsünden başka bir şey değil."

"Adalet Ağaoğlu, yalnızca Hayır'ın son halkasını oluşturduğu üçlemesiyle, bütün romanlarıyla kimi sorunsalların peşinde bir yazar kimliğindedir. Romanlarında en öne çıkan yan, düşünsel içeriktir. Hayır onun bu özelliğinin belki de en yoğun biçimde alımlanabileceği bir roman…"
-Füsun Akatlı-

"Hayır, baştan sona, bir yazarın nasıl kendine özgü bir dil yaratabileceğinin serüvenidir. Hayır'ın, bütün öbür olumlu özelliklerinin yanı sıra, yazınsal Türkçenin çağcıl başyapıtlarından biri olduğunu düşünüyorum."
-Semih Gümüş-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 305

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.12.2020

Kesinlikle okunmalı

Adalet Ağaoğlu’nun bir çok eserini okudum. “Hayır” adlı eseri de beğendiğim kitapları arasında. Anlatımı çok güzel. Herkesi okuması gereken kitaplardan biri.

09.10.2019

Okunmalı

Dar Zamanlar üçlemesiyle "Cumhuriyet'in ilk okumuş neslinin" anatomisini tüm dışsal koşullarla birlikte Aysel karakteri üzerinden izliyoruz. Bunun yanında Adalet Ağaoğlu'nun anlatısının evrimini de hayranlıkla takip ettim. Üçlemenin son kitabı "Hayır..." bu neslin darbeler sonrası geldikleri düşünsel noktayı (özgünlüğü tartışılabilir olsa da) etkileyici bir estetikle aktarıyor. Aydınımızın da, edebiyatımızın da postmodernleşmesini görüyoruz. Türkçe edebiyata hala ilgisi olanların pas geçmemesi gerektiğini düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.