Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Hayatı Uzatmanın Sırları Kitap Açıklaması


Prof. Osman Müftüoğlu yeni kitabında yepyeni bir yaklaşım ile
Türk halkını 'iyileştirmeye' devam ediyor: İntegratif sağlık!

Bedeni gençleştiren, ruhu güzelleştiren reçeteler bu kitapta...

"Geliştirdiğim integratif (bütüncül) sağlık yaklaşımı Türk halkının genetik hafızasına yani fıtratına uygun. Çünkü onun hem bedensel hem de duygusal ihtiyaçlarını dikkate alıyor.
Bu 'yeni' yaklaşımda önce negatiflerden kurtulun diyorum. Yılların biriktirdiği toksinlerden, fazla kilolardan, yalan yanlış reçetelerden... Manevi boşluklardan, küskünlüklerden, dargınlıklardan, stres kaynaklarından, sevgisizlikten... Ve sonra bu toprakların güzellikleriyle, pozitiflikleriyle doldurun diyorum hayatınızı. Yani kötülükleri iyiliklerle kovun! Barışın, huzura odaklanın, inanın. Doğru beslenin, doğru takviyeleri alın. Güzelliğinize önem verin.
Tecrübenin getirdiği 'bilgelikle' sizler için seçtim, yanlışları ayıkladım, ince işçilik yaptım. Ortaya, sağlıklı yaşam, kaliteli yaşlanma ve koruyucu hekimlikle ilgili bir başucu kitabı çıktı. Hayatı kaliteli uzatmanın kitabı. Genç yaşlı, kadın erkek herkesin yararlanacağı bütünsel sağlık kılavuzu. Acele etmeden sindire sindire okursanız, yeni bir hayatın ipuçlarını bulacaksınız. 'Yaşasın hayat' diyeceksiniz."

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

Hayatı Uzatmanın Sırları 'Müftüoğlu İntegratif Sağlık Yaklaşımı'nın detaylarını anlatan bir kitap. Hayatı kaliteli uzatmanın sırlarını, kaliteli yaşamın Müftüoğlu süzgecinden geçmiş reçetelerini, hastalanmadan yaşamanın formüllerini veriyor. En yeni, en bilimsel bilgilerin yer aldığı hayatı uzatma kılavuzu bu. İthal değil, Türk insanının ruhuna ve fıtratına uygun, kolay uygulanabilir reçeteler bunlar. Sansasyonel değil akılcı… Kutsal kitaplarda 'tevhid' olarak adlandırılan 'birlenme, bütünlenme' halinin sağlıktaki uygulaması.

Sağlık insan gövdesinin işleyişinden ibaret değil, ekolojik dengeyle, iç huzurumuzla, sosyal paylaşımlarımızla bir bütün teşkil ediyor. Dr. Osman Müftüoğlu tıbba bütüncül yaklaşımıyla işte bize bunu öğretti. Sağlık konusunu yazılarıyla, kitaplarıyla, programlarıyla toplumumuzun gündemine, bilincimize, evlerimizin içine taşıyarak Türkiye'nin aile doktoru oldu.
Yaşasın Hayat yaklaşımı, hastalıktan ziyade sağlığımızı korumaya vurgu yaparak, eğiterek, bilgilendirerek, özendirerek, sağlığı öğrenmek istediğimiz, konuşarak paylaştığımız sosyal bir konu haline getirdi. Sağlık dostumuz oldu.
Nilüfer Göle

Osman Müftüoğlu, "Yiyin" dedi yedik. "Yemeyin" dedi yemedik. "Dikkat!" dedi dikildik, "Rahat" dedi rahatladık. "Bu vitamin!" dedi yuttuk. "Biriktirmeyin" dedi unuttuk. "Yürüyün" dedi yorulduk. Ama en çok da "Gülün" dedi... Güldük. Çünkü ne olursa olsun: Yaşasın Hayat!
Nil Karaibrahimgil

20'li yaşlarımızda aşktan söz ederiz.
30'lanmızda çocuklarımızdan...
40'larda sağlıktan...
50'lerde hastalıktan...
Oysa 20'lerden itibaren sağlıktan söz etmemiz gerek;
60'larda hâlâ aşktan dem vurabilmek için...
Can Dündar

Türkiye, Osman Müftüoğlu'ndan çok şey öğrendi.
"Koruyucu hekimlik" kavramı Osman Hoca'yla birlikte anlam kazandı neredeyse. Ve biz de bugüne kadar nasıl kereviz sapı gibi yaşadığımızı öğreniverdik...
Evet gülmesini bilmeyen dükkân açmasın tamam da, sağlıklı bir gülümseme için Osman Hoca'dan ve kitaplarından daha çok faydalanmak gerekiyor galiba.
Gani Müjde

Sayın Osman Müftüoğlu, farklı ve dostça yaklaşımıyla beni fazlasıyla etkilerken hayatımda yepyeni bir başlangıç yapmama neden oldu. Artık hayatın daha çok farkındayım.
Artık beden, akıl ve ruh örgütlenmesi mükemmel işleyen bir insanın daha mutlu ve huzurlu olabileceğini biliyorum ve sayın hocamın tavsiyelerini aksatmadan uyguluyorum.
Güzel yaşlanma yolunda bize rehberlik eden Sayın Osman Müftüoğlu'na teşekkür ediyorum. Ben artık yaşlanmaktan korkmuyorum.
Nilüfer

Elinizdeki kitap, yaşı 50'nin üzerindeki herkes için hayati önem taşıyor. Çünkü hayatı ıskalamaya az kala, buna en fazla ihtiyacı olanlara, hayati kararlar vermeyi kolaylaştıran olağanüstü değerli bilgilerle dolu.
Fehmi Koru

Osman Müftüoğlu bizim hayatımıza hükmediyor!
O, inandırıcı anlatımıyla bize yalnız sağlığımızı kazandırdığını söylemez. Daha güzel, daha çekici, daha baştan çıkarıcı, daha yakışıklı olacağımızı da ima eder. Böylece bizi en zayıf yerimizden vurarak dediklerini yaptırır. Hem güzel bir kitap okuyacaksınız hem de fazla kilolardan kurtulacaksınız.
İnsan daha ne ister.
Doğan Hızlan

"Bir insanı sadece fizik beden olarak algılamaya kalkarsanız işin içinden çıkamazsınız. Ruh ve beden bütündür. Ve tıp, henüz, kitaba dökülmese de doğanın büyük aklının halk arasında mucize olarak adlandırılan sıra dışı çözümlemelerine bu yüzden şaşırmaz."
Ancak insana gerçekten değer verenlerin kurabileceği bu cümle bana hayatımı geri verdi. Zor teslim olanların, kıymetini daha iyi bildiği bir iç huzuruyla yeniden başlamak...
Sayın Hocam. Bana bir kez daha iyi geldiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
Sezen Aksu

İnsan vücudu sadece organlarımızdan ibaret bir kütle değil.
O aynı zamanda ruhumuzu taşıyan beden.
Her ikisinin iyi bakımına da insanın ihtiyacı var.
Her ikisi de en büyük saygıyı hak ediyor.
Zaten mutluluk dediğimiz şey de ancak bu harmoni üzerine inşa edilebilir.
Osman Müftüoğlu, bize bu harmoniyi nasıl inşa edebileceğimizi anlatıyor.
Bu, tababetin klasik sınırlarını aşan bir şey.
Bir hayat koçluğu, bir yaşam guruluğu da diyebilirsiniz.
Ertuğrul Özkök

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, fiziksel ve ruhsat sağlığımızı bu elverişsiz yaşam ve çevre koşullarının sarmalından kurtarıp hastalıklara karşı nasıl dirençli hale getireceğimizi, tıpkı kişiliği gibi, Anadolu'nun binlerce yıllık kültüründen damıtılmış alçakgönüllü bir bilgelikle bizlere tembih ederken, benim ve benim gibi pek çok insanın da taraf olacağı bir misyonun öncüsü oldu. Müftüoğlu'nun üstlendiği bu misyon, sanatın ve bilimin özellikle de tıp ilminin popülerleşerek neredeyse sadece tüketime ve daha çok kâr etmeye endeksli neoliberal bir küresel ekonomik sistemin cazibesine kapılıp gittiği günümüz dünyasında daha da önem kazanıyor.
Kenan Işık

Geç tanıdığım -tanımamış olma kabahati bana ait- aydınlık sima, mümtaz şahsiyet, kıymetli hekim Prof. Dr. Osman Müftüoğlu beyefendiye en içten hürmet ve saygılarımla...
M. Fethullah GülenBaskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.