4/5 - 19 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Psikiyatrist Budayıcıoğlu'ndan roman tadında bir anlatı... Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız... O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya. Genç firavun Tu ... Tamamını gör
25,93 TL
37,04 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Psikiyatrist Budayıcıoğlu'ndan roman tadında bir anlatı...

Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız... O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya.

Genç firavun Tutankamon'un esrarı, Hitler ve Freud'un kişiliklerinde gücün analizi... 18. yüzyılda adına "Fısıltı Sanatı" dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri... Çariçe Katerina'nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı... Eva Peron'un ve Prenses Süreyya'nın hüzünlü hayat hikâyeleri ve daha niceleri...

Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor.

Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi... Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bir kadın ve bir psikiyatristten yaşama çağrı
Selim Yalçıner

Ancak bir kadın, böylesine zahmetli bir işe girişebilir,  ancak bir kadın, karşısındakini –bu kişi, kendisinden nefret ediyor bile olsa- bu kadar sevilesi bir hale sokabilir. Bu görüşlerimin aksini kanıtlamış olan ancak benim kendilerinden haberdar olmadığım erkek hekimlerden özür dileyerek “Hayata Dön”ü, bu gezegendeki zorunlu konukluğumuzun hiç olmazsa bazı kişisel ve düzeltilebilir sorunlarına çözüm bulabilmemize büyük yarar sağlayacağı düşüncesiyle, öneriyorum.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%63,2
%15,8
%15,8
%5,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

10.02.2019

Muhteşem bir kitap!

Yazımda bir-iki hata olsa, affedim beni, çünki ben Azerbaycanlıyım. Bu kitapı "İstambullu Gelin" dizi sayesinde keşf ettim. Aslinda diziyle alakası yok. Türkçe nasıl okuyacam derken, 5 günde kitapı bitirdim ve ben işliyorum. Bazen geçe yatmak evezinde okuyordum. Yani o kadar güzel bir kitap.Orda güzel psihilojik inçelemeler var, hikaye içinde hikayeler ve her şey çok güzel bir dille yazıyor. Bu kitaptan sonra yazarım tüm kitaplarını aldım.Her keze tavsiye ediyorum.

18.04.2016

hayata dön

bu kitabı halen okuyorum, yazarın ilk okuyup bitirdiğim kitabı ÿ"kral kaybederseÿ"idi, ardından diğer kitaplarını da okumaya karar verdim, insanı şekillendiren tek bir gerçek var ise bunun sadece sevgi olduğunu, sevmenin ve sevildiğini hissetmenin hayatımızı nasıl sürüklediğini , kaderin bazen de kişinin kendisi  tarafından yazıldığını  anlatıyor,  kabul görmek, onaylanmak gibi temel duyguların hayatımızı nasıl evirip çevirdiğini yüzümüze çarpıyor. çok severek okuyorum, farkındalık yaratan emekle yazılmış bir kitap.

06.12.2011

Budayıcıoğlu farkı

özellikle psikiyatriye ilgi duyanların okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. bir psikiyatrist gözüyle farklı kişilerin hikayelerinden kurgulanmış bir roman. Budayıcıoğlu´nun diğer kitaplarından farkı, hikayelerin kısa tutularak ayrı ayrı öykü kitabı şeklinde alınmayıp farklı hikayelerin birbiriyle bağlantısını yapıp roman şeklinde sunulması. özellikle Ala adlı bir genç kızın etrafında dönen ve son bulan bir kitap.