4/5 - 33 Kişi Yorum Yap
28,6 TL
44,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 28 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Psikiyatrist Budayıcıoğlu'ndan roman tadında bir anlatı...

Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız... O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya.

Genç firavun Tutankamon'un esrarı, Hitler ve Freud'un kişiliklerinde gücün analizi... 18. yüzyılda adına "Fısıltı Sanatı" dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri... Çariçe Katerina'nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı... Eva Peron'un ve Prenses Süreyya'nın hüzünlü hayat hikâyeleri ve daha niceleri...

Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor.

Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi... Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bir kadın ve bir psikiyatristten yaşama çağrı
Selim Yalçıner

Ancak bir kadın, böylesine zahmetli bir işe girişebilir,  ancak bir kadın, karşısındakini –bu kişi, kendisinden nefret ediyor bile olsa- bu kadar sevilesi bir hale sokabilir. Bu görüşlerimin aksini kanıtlamış olan ancak benim kendilerinden haberdar olmadığım erkek hekimlerden özür dileyerek “Hayata Dön”ü, bu gezegendeki zorunlu konukluğumuzun hiç olmazsa bazı kişisel ve düzeltilebilir sorunlarına çözüm bulabilmemize büyük yarar sağlayacağı düşüncesiyle, öneriyorum.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%54,5
%21,2
%21,2
%3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.09.2019

hayata dön

İstanbullu gelin sayesinde tanınan yazarın okuduğum ilk kitabı. Kitapla senaryodaki tek benzerlik isimlerin aynı olması. Hatta dizideki Süreyya ve karakteriyle, finaldeki Esma'nın ölümüyle kitabın hiç alakası yok. Kitap sürükleyici evet ama bence başarılı değil.Okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz.

06.09.2019

Sözcüklerin Gücü

Bir kitap ve ortaya çıkan bir dizi. En son okuduğum Gülseren Budayıcıoğlu kitabı. İstanbullu Gelin ondan esinlenmiş deyince kurguyu merak etmiştim. Oysa ki kitapta sadece isimler var. Tabii dizideki İdil ile Adem sahneleri ve verilen mesajları saymazsak. Kitabı okuyan senaristlerin hayalleri ve yola çıkmaları. Kitabın gücü ekrana taşınırken ekranın gücü kitaba taşındı. Bugün çok satanlar listesine baktığımda Gülseren Budayıcıoğlu'nun beş kitabı da listede var. Birini okudunuz mu diğerlerini okumaya devam ediyorsunuz. Okumadıysanız okuyun derim. Öyle güzel bir kalemi var ki sözcüklerin büyüsüyle sanki odada ben varım, onunla sohbet ediyorum, oyunculuğun gücüyle de odada karşımda İdil rolüyle Tilbe Saran var gibi hissediyorum.

18.08.2019

Beklenenin üzerinde

Hayatın temeli çocuklukta atılır,sevgiyle merhametle filizlenir fakat baş karakterimiz Ala tüm bunlardan mahrum kalır,bunun sonucunda da yaşamını etkileyen birçok önemli olay gerçekleşir,Psikoloji ağırlıklı ,akıcı güzel bir kitap tavsiye edilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız