0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
12,96 TL
18,52 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 21 - 23 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Şimdi 21.Asır'da olduğumuza göre, 1 asır önce, 20.Asır'ın ortalarına yakın bir tarihte doğan, yazar Tayyar Çimen, Konya'nın Cihanbeyli İlçesi'nin Üzerliktepe Mahallesi'nde, fani hayata başlamış bir köylü çocuğudur. İlçenin yüksek tahsile gönderebildiği ilk öğrencilerdendir. İlkokulu, ortaokulu Cihanbeyli'de, liseyi Konya'da okumuş, daha sonra ver elini İTÜ İstanbul, demiş. İTÜ de mimarlık eğitimi alan yazar, Y. Mimar olarak mezun olmuş ve çalışkan bir öğrenci olduğunu, dönem birincisi olarak, mezuniyet kütüğüne altın çivi çakarak ispatlamıştır.

2 Yıllık askerlik hizmetini tamamlayıp, kesintisiz 10 yıl süren Almanya'daki mimarlık hayatına başlamıştır. Oradaki mimarlık hayatında, yarışma ödülleri kazanmış, uluslar arası turizm projeleri yapmıştır. Kendisini yetiştiren ülkesine dönmeyi ve yöresine, dolayısıyla vatanına bir hizmet yapmayı, hiç aklından çıkarmayan yazar, dönüşüne yakın, 1500 hemşehrisini bir araya getirerek "Cihan-Kur A.Ş." ni kurmuş ve Tuz Gölü yöresinde, Cihanbeyli'de, bugün 100 den fazla işçinin çalıştığı, "Salina Rafine Tuz Fabrikası'nı" gerçekleştirmiştir. Evli ve 2 oğul, 2 de torun sahibidir. Ankara'da mimarlık yapmaktadır, bir yandan da yöredeki gazetelere yazı yazmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 340

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Murat Kitabevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız