12,5 TL
Standart Teslimat : 08 Aralık - 11 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hayat Yağmurda Yürümek Gibidir Kitap Açıklaması

 

Levrek Buğulama Da İstemeyin Ama’nın yazarı Reha Tanör’ün özgün ve sıra dışı kaleminden Hayat Yağmurda Yürümek Gibidir,”okuru keyifli bir anlatımla bambaşka bir yaşam deneyimine davet ediyor. Yaşam sanatçısı ve sohbet ustası Tanör’ün anlatı evreninde, gerek yaşamından mizahi kesitler gerekse her yaşa hitap eden, zengin bir deneyim gizli. Yazarın sohbetine, eşsiz sofralarına ve
yolculuklarına dahil olmak için sayfalar arasında gezinmek yetiyor.

Engin bir hayat tecrübesi ve entelektüel birikimle dolu olan hemen her hikaye, adeta sinematografik bir gerçeklikle canlanıveriyor. Sahiciliği, edebi bir anlatımla birleştiren eserde, farklı konuların uyum içinde bir bütünlüğüne göze çarpıyor.

“Capri’nin kızıl mehtabında Peppino di Capri’nin mırıldanmaya başladığım ünlü şarkısı Luna Caprese’yi biraz yüksek tondan mırıldanmış olmalıyım ki, önce yan masalar ardından da bahçe lokantasında ne kadar müşteri varsa bana katıldı. Aşağıda Akdeniz, yukarda biz, dalgalar, şaraplar ve şarkılarla muhteşem bir koro oluşturduk. Bizi yolcu ederken patron kulağıma eğildi, “Sinyore, harikaydın, yarın akşam şarkı söylemek için ne istersin?” Kahkahayı patlattım ve bu kez ben onun kulağına eğildim: “Bana bak, dedim. Karga sesliyim diye okul korosundan bile kovulmuş bir adamım ben. Burada söylemeye başlarsam, susturmak için ne kadar verirsin, sen asıl onu söyle.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.