Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Hayat Dengesi Kitap Açıklaması


Aycan, Eskin ve Yavuz çağdaş insanın en temel sorunlarından biri olan iş-aile-özel hayat dengesini ele alıp, bunu bilimsel bir açıdan ama anlaşılır bir şekilde inceliyorlar. Yaptıkları, birçok popüler psikoloji kitabında görülen "yemek tarifleri" türünden sıkıcı nasihatler ya da yönergeler vermek değil; farklı bir yaklaşımla okuyucuyu da aralarına alarak önemli insan konuları üzerinde birlikte düşünmek.
Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı / Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü

İnsan, hayatını nasıl yaşaması gerektiği ile ilgili yetişmesinin, çevresinin, kişiliğinin ve kültürünün tarif ettiği bir alan içinde genellikle karar vermede zorlanır. Bu karar yalnızca bir defa alınıp, bütün hayat boyunca aynı şekilde uygulanmaz. Hayat yaşandıkça yeni yaşam yönlerine karar verilen dinamik bir olgudur. Bu kitap dinamiği açıkça ortaya çıkarmakta ve bize kendimizi sorgulamayı, sonra da bunu sürekli ve sistematik yapmayı öğretiyor.
Dr. Can Paker / TESEV Başkanı / Human Rights Watch Danışma Kurulu Üyesi Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi / Türk Henkel Yönetim Kurulu BaşkanıSayfa Sayısı: 250

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sistem Yayıncılık

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.06.2007

Her çalisan bu kitabı okumalı

İş, aile ve kişisel hayatınızı dengelemeyi başaramazsanız ya işinizi, ya eşinizi ya da kendinizi kaybedersiniz.

Hayatınızı oluşturan bu üç unsur arasında nasıl bir denge kurmanız gerektiğini bu kitapta bulacaksınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.