Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Yunanistan'ın strateji ve savunma yayını yapan haber sitesi, Rusya kaynaklarına dayandırdığını iddia ettiği haberine göre, olay sırasında dahayüksekten uçan ikinci uçak kaçmayı başardı. Defencenetgr İki uçağın Batı tarafından, Akdeniz üzerinden Suriye topraklarına girmeye çalıştığı, Suriye savunma kuvvetlerinin açtığı ateş sonucunda bir uçağın düşürüldüğü belirtilirken, ikinci uçağın ise kaçmayı başardığı kaydedildi. Dampress Suriye tarafından düşürülen keşif uçağının yanında bir uçak daha olduğu... Hatay'da insanların bunu çıplak gözle gördüğü... Kimseye söylenmeyen bir gerçek var: Oraya giden iki tane uçakvar. Bu uçaklardan bir tanesi düşürüldü. Diğer uçak ise bir hayalet gibi ortadan kayboldu. Irak'ta hem asker kaybı, hem de ekonomik iflas yaşayan ABD yeni bir strateji geliştirmişti. Suriye'de Beşar Esad rejimini devirmek için, muhalifleri, terör gruplarını, paralı askerleri ve komşu ülkeleri kullanarak hedefine ulaşacaktı. Bu hedef için de Türkiye'yi taşeron ülke olarak kullanmak niyetindeydi. Keşif uçağından başka ikinci bir askeri uçak daha düşmüştü. Hükümet, Suriye Karaduran Dağı'na düşen uçağı gizli tutmuş, yaralı pilotu siyasi girişimlerle kurtarmaya çalışıyordu. Pilotun arkadaşı, eski bir Özel Harekat binbaşısı! Onu kurtarmak için Suriye'ye girmişti. Hem arkadaşını hem de dünyalar güzeli Suriyeli doktor bir kadını kurtarmalıydı. Zaman kısıtlıydı. Çünkü Türk Ordusu, sınırda kurulacak kamplarda barındırılacak olanlann güvenliğinin sağlanması için, ön cephe oluşturmak gayesiyle Suriye'ye girecekti.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 198

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arvo

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.10.2016

Müthiş

Bear Grylls deyince "Doğada hayatta kalma becerisi; böcekleri, bitkileri yiyen biri kitabı da onunla ilgili olur" diye okurken de hep bunu bekledim ama yanılmışım sanki bir tarih profesörü ömrünü Nazileri araştırmakla geçirmiş ve bu birikimini aktarmış gibi, dehşet verici! Okuduğum en iyi kitaplar arasında ve dört gözle kitabın devamı olan üçlemenin ikincisini bekliyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız