Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayal Kumanyası - Set Kitap

Hayal Kumanyası - Set Kitap

Hayal Kumanyası - Set Kitap

Yazar:
Yayınevi :

Taze Kitap , Çocuk Kitapları Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

4-10 yaş grubuna yönelik olarak hazırlanan Hayal Kumanyası paketi, ramazan boyunca çocukların hem oruç ve ramazan kavramıyla ilgili sorularına cevaplar veriyor, hem de ramazanı bir çocuğun neşeli, hayalperest, yenilikçi bakış açısıyla yorumluyor.


Paket İçeriği:

1. Ramazan Ajandası: Her sol sayfasında ramazanın ilk gününden itibaren her güne bir neşeli tavsiye, oyun, fikir önerilerinde bulunan Ramazan Ajandası'nın sağ sayfası ise çocuğun kendi ramazan günlüğünü tutabilmesi için boş bırakıldı. Ayrıca her günün başında o gün Ay gökyüzünde ne şekildeyse o şekilde resimlendirildi. 15x21 cm ebadında, 64 sayfa+kapak.

2. Ramazan Atölyesi: Ramazanla ilgili mini yemek tarifleri, elişi aktiviteleri, oyuncak yapımları, origami gibi çocukların fiziksel kabiliyetlerini geliştirecek ve bu arada da ramazanın manevi ruhunu aktif olarak hissedebilecekleri faaliyetlere yer veriyoruz. 21x25 cm, 32 sayfa+kapak.

3. Kayıp Oruç Balığı: Gökyüzündeki küçük yıldızlar Ramazan adındaki Ay parıl parıl parlayarak gökyüzüne gelince, üstüne herkes onun gelişini karşılamak için kutlamalar yapınca pek şaşırırlar. Ramazan'ın kendisine birsürü soru sorarlar. Küçük yıldız kararını verir: Oruç, yeryüzündekilerin bütün gün oltalarını pencerelerinden, dükkanlarından, kapılarından sarkıtarak tuttukları bir balık türüdür. Kararını hemen verir. Arkadaşlarını toplayıp dünyaya inerler. Amaçları birer oruç balığı tutmaktır. Diğer ayların sultanı olan Ramazan adındaki Ay ve onun etrafındaki yıldızlar arasında geçen bu macera, hem bilgi içeriği hem de hayal dünyasının sınırlarını kaldıran kurgusuyla Ramazan'ın sembollerinden iyilik, yardımseverlik, güleryüzlülük gibi değerleri bir masala dönüştürüyor. 23x30 cm ebadında, 32 sayfa+Kapak.

4. Hayal İmsakiyesi: Hayal İmsakiyesi, her güne bir çocukça dua içeriğiyle kurgulanmış, bir hilalin çevresinde dönen çark şeklinde dizayn edilmiş 31 cm çapında bir ramazan oyuncağı.

5. Ay Takvimi: Ay Takvimi, ramazanın her günü için bir iyilik ve her gecesi için bir hayal yazmak için hazırlanmış 42x60 cm ebadında bir duvar takvimi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 50

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Taze Kitap

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 50

Dil : Türkçe

ISBN: 9786058422803


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!