25,2 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hatıran Yeter-Samsun 19 Mayıs Stadyumu Kitap Açıklaması

 

Stadyumlar; sadece futbol seyir alanları değil bulundukları şehirlerin anıt eserleri, kimlik değerleridir aynı zamanda. Bir memlekete ait olanların ortak hafızalarını oluşturan bu mekânların en bilinenlerinden birisi Samsun 19 Mayıs Stadyumu'ydu. 1975 ile 2017 yılları arasında hizmet veren stadyum, anılardaki yerini korumaya devam ediyor.

Samsunsporluların “evimizdi” dediği stadyum, 2018 yılında “en azından maraton tribünü hatıra olarak kalsın.” yakarışlarına kulak asılmadan yıkıldı. Ancak Samsunspor taraftarları Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Yıkılan stadyumlarının kitabını yazdılar.

Yusuf Demircioğlu'nun derlediği kitaba; Adnan Öz, Akın Üner, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Ayhan Özköroğlu, Buğra Turgut, Cem Donbay, M. Engin Sever, Mehmet Köseoğlu, Mehmet Yılmaz, Murat Sandıkçı, Salih Çakır, Sercan Bayram ve Yücel Alkan yazı ve röportajları ile katkı sağladı.

Ve şimdi… Mikrofonlarımız, Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.06.2019

Zaman Makinesi

Siz bakmayın bunun bir kitap gibi göründüğüne ama bu bir kitap değil öyle bir kitap alayım da okuyayım diyeceğiniz bir eser hiç değil. Bu kitap bir anı albümü, 44 yıllık bir yaşanmışlığı içine sıkıştırmış bir sihirli kutu. Ben bunu bir kitap olarak görmedim, okudum ama elimde tuttuğum kağıttan materyali değil gözümün önünden geçen hayatımı hissettim, yeniden yaşadım çocukluğumu, öğrenciliğimi, sokakta geçirdiğim zamanları bu bir kitap değil bu bir zaman makinesi hemde ortak tutkusu Samsunspor olan bu şehrin çocuklarını geçmişe götüren bir zaman makinesi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.