Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Hatasız Düşünme Sanatı Kitap Açıklaması

 


Beynimiz avcı ve toplayıcı bir yaşam için optimize edilmiş. Günümüzde ise kökten farklı bir dünyada yaşıyoruz. Bu durum sistematik düşünce hatalarına sebep oluyor ve bu hatalar paranız, kariyeriniz, mutluluğunuz için feci sonuçlar getirebiliyor.

Ne kadar kolay yanılabileceğini bilenler daha donanımlıdır: Rolf Dobelli, tekrar tekrar tuzağına düştüğümüz en sinsi "düşünce hatalarını" mercek altına alıyor.

Ve bize şu soruların cevaplarını veriyor:

 • Kendi bilgimizi neden sistematik olarak gözümüzde büyütürüz (ve diğer insanları olduklarından daha aptal sanırız)?
 • Neden bir şey, sırf milyonlarca insan doğru buluyor diye olduğundan daha doğru değildir?
 • Neden yanlış oldukları ispatlanmış teorilerden bile kopamayız?
  Rolf Dobelli'nin metinleri hem içerik olarak zenginleştirici hem de gerçek bir okuma keyfi.


  İnce Kapak:

  Sayfa Sayısı: 196

  Baskı Yılı: 2014


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: NTV

 • Yorumlar

  Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

  23.11.2015

  Nasıl?

  Geçtiğimiz kitap fuarından iki cildini de satın aldım. Bildiğim tüm teorilerin isminin değiştirilerek kitap haline getirildiğini gördüm. Bu kitap nasıl 7 baskı yapmış ve 1,5 milyon satmış aklım almadı. İki cildi de 3 gün gibi bir sürede okudum. Bana kattığı bir şey oldu mu? Hayır olmadı. Sadece sosyal hayattan sık sık verdiği örnekler bu kitabı okunur ve ilgi çekici kılıyor o kadar.

  09.08.2014

  hayal kırıklığı

  kitabın adıyla içindekiler genellikle uyuşmuyor. derleme düşüncelerden oluşmuş bir kitap olduğu için doyurucu ve ikna edici bilgiler yok. yazar bir işletme mezunu olduğu için olayları ekonomik yönleriyle değerlendirmesi eksikliğe neden olmuş.

  22.02.2014

  Mükemmel

  Normalde bir eseri övmeyi çok sevmem, ama bence bu kitap okullarda zorunlu okutulmalı, günlük hayatta rasyonel davrandığımızı düşündüğümüz bir çok konuda nasıl bir yanılgı içerisinde olduğumuzu gösteriyor.

  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.