100,0 TL
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri Kitap Açıklaması

 

"Kitapların uyumlu olduğu dersler; Resüsitasyon-İleri Yaşam Desteği Uygulamaları 1,2 - Travma, Acil Hasta Bakımı 1,2,3 - Acil Sağlık Hizmetleri 1,2 - Mesleki Uygulama 1,2 - Meslek Etiği ve İletişim"

 Bu kitap, ilk ve acil yardım (Paramedik) öğrencilerinin mesleki eğitimlerinin temelini oluşturan hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ile ilgili temel konuları kapsamaktadır. Kitap hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin olağan koşul-durumlarda ve olağan dışı koşulları kapsayan afet ve acil durumlarda yönetim organizasyonunu kapsamaktadır. Kitapta, hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ile ilgili temel tanımlar, hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde etkinlik, hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin organizasyonu, hastane öncesi acil bakımda iletişim ve haberleşme, hastane öncesi acil bakımda iş güvenliği, hastane öncesi acil bakımda etik ve hesap verebilirlik detaylı bir şekilde işlenmektedir.

Kitap Paramedik programlarının acil sağlık hizmetleri dersi başta olmak üzere, meslek etiği ve iletişim dersleri için önemli bir ders kitabı niteliği taşıdığını düşünmekteyim. Kitabın mesleki alanda standardize bir temel bilgi birikimi oluşmasına katkı sunacağını düşünmekle birlikte, Türkiye’de mesleki gelişim süreci 30 yıla yaklaşmış olan Paramedik mesleğinin gelişimine katkı sunmasını umut ederim.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.