Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Harun Yahya Safsatası ve Evrim Gerçeği Kitap Açıklaması

 


Bu kitap bilimin safsataya yanıtıdır: Küresel gericiliğin merkezi ABD'de üretilen ve ülkemizde Harun Yahya imzasıyla fosil sergileri ve Yaratılış Atlasları'nda bire bir tekrarlanan yaratılışçı iddialar, dünyanın ve ülkemizin değerli bilim insanları tarafından teker teker yanıtlanıyor.
Canlılar milyonlarca yıldır değişmiyor mu? Fosiller canlıların milyonlarca yıldır değişmediğini mi gösteriyor? Türler arası geçiş biçimleri yok mu? Yeni bir türün evrimi gözlenmedi mi? Genetik araştırmalar evrim kuramını çürütüyor mu? Hücrenin nasıl oluştuğu evrim kuramı ile açıklanamıyor mu? Mutasyonlar hep zararlı mıdır? Göz evrim geçirmedi mi? Karmaşık yapıların evrimle oluşması olanaksız mı? At evrim geçirmedi mi? Termodinamiğin İkinci Yasası Evrim Kuramı'yla çelişiyor mu? Taş Devri hiç yaşanmadı mı? Tektanrılı din, tarihin ilk gününden beri var mıydı? Nuh'un gemisi buharlı gemi miydi?.. Mısırlılar elektrik mi kullanıyordu?.. Darwin, ırkçı ve Türk düşmanı mıydı?..


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2008


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 297

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilim ve Gelecek

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.12.2012

Ben Bilirim..!

Anlaşılması çok daha basit olan bir nükleer reaksiyonun aşamaları hakkında ileri geri konuşabilme hakkını bilim insanlarına bırakırken yüzlerce kat daha karmaşık ve onlarca bilim dalının ortak çalışmasını gerektiren evrim konusunda deyim yerindeyse "ağzı olan konuşur" ve herkes de kendince "inanma" ya da "inanmama" hakkının olduğunu düşünür.

Mikrobiyoloji, embriyoloji, biyoloji, organik kimya, jeoloji, fosilbilim, genetik, termodinamik, istatistik vs. gibi bilim dallarını ömründe duymamış bir insan ancak bu dalların oluşturduğu bilimsel birikimden yararlanarak anlayabileceği bir konu hakkında fikir yürütebilir mi?

Bu kitap, maalesef yukarıda sayılan bilim dallarıyla ilgileri olmayan veya bile bile bunları eğriltip yamultan kişilere verilmek zorunda kalınmış bir yanıt niteliği taşıdığı için önemli bir görev üstleniyor.

20.01.2010

Nesnas

Soru : Kâinatta, insanlardan başka yaşayan mahlûklar var mı?

Cevap: Kâinatta, insan, melek, cin denen varlıkların ve çeşitli hayvan türlerinin olduğu kesindir. Başka varlıkların olması da muhtemel olmakla birlikte Kuran ve hadislerde bu konuda kati ve net bir açıklama mevcut değildir. Bazı kaynaklarda bu insan türünden önce insan benzeri Nesnas denen varlıkların olduğu da söylenmiştir.

"Sizi nesnas benzeri bir canlıdan türettik!"
Araştırın bulun, bu tırnak içindeki sözler bir kuran ayetinden.

Not: Nesnas 'Maymun' demektir.

17.01.2010

:))

Bilimin ve aydınlığın karşısında olanların burada ne işi var anlamadım :) Sızıntı dergisi ve Harun Yahya yeterli olmalı onlar için....
Fazla okumak günah...
Fazla düşünmek günah....
Sorgulamak günah....
idefix'de böyle bir kitaba zaman ayırıp yorum yazmak çok günah...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.