Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Harry Potter ve Ateş Kadehi - 4.kitap

Harry Potter ve Ateş Kadehi - 4.kitap

Harry Potter ve Ateş Kadehi - 4.kitap

4. Kitap

9/10 - 71 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Sevin Okyay
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Harry Potter dizisinin dördüncü kitabı Harry Potter ve Ateş Kadehi, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda dördüncü sınıfa geçen Harry'nin başından geçenleri konu alıyor.

Yaz tatilinde yanlarında kaldığı Dursley'lerden bir an önce kurtulmak isteyen Harry, bir yolunu bulup arkadaşlarıyla birlikte Quidditch Dünya Kupası finalini izlemeye gidiyor. Bu yıl okuldaki en büyük yenilik ise Üçbüyücü Turnuvası. Hogwarts'ın yanı sıra iki rakip büyücülük okulunun katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, yüz yıldan beri ilk kez düzenleniyor.

Büyücülük dünyasında her şey her zaman olduğu gibi heyecanla, sürükleyici ve şaşırtıcı. Ancak Harry'nin alnındaki yara izinin ikide bir acıması, korkunç bir olayın yaklaşmakta olduğunun habercisi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

İlk Baskı Yılı : 2000

Baskı Sayısı : 35. Basım

Sayfa Sayısı : 660

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9789750803314


Yorumlar (31)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Çok güzel bir kitap

Gerçekten güzel bir kitap ve akıcı zaten en son bunu okudum ama bence İngiltere de çok fazla abartılıyor zaten 7. kitabı resmen hazine gibi korunuyor. Ama yine de güzel ve hoş ama eğer bunları beğeniyorsanız Laura Peter Freund onu da bir okuyun derim. Harry Potter'ın gölgesinde kalmaz yani o da harika bir kitap!!!

Seriye hala çocuk kitabı diyenleri anlayamıyorum

Harry Potter´la ilk kez 15 yaşımdayken tanıştım. Serinin ilk filmini izlemeye gitmiştim ve filmi o kadar çok beğenmiştim ki kitabı alıp okumaya karar verdim. Tabii o zamana kadar 4. kitaba kadar olan kitapların hepsi yayınlanmıştı. Dördünü de aldım ve, inanmazsınız, iki günde dördünü de bitirdim.<br>

Harry Potter´da arkadaşlığı, cesareti, kararlılığı, belli kalıplara takılıp kalmamayı, gerektiği yerde başkaldırabilmeyi öğrendim. Bazen bize doğru olarak gösterilen şeylerin aslında yanlış olduğunu, düşünmeden, yargılamadan bir şeyi olduğu gibi kabul etmemek gerektiğini öğrendim.<br>

Ayrıca Harry Potter sayesinde insanın hayal gücünün nerelere kadar uzanabileceğini gördüm ve inanın bana bütün bunları hayal edebiliyor olmak gerçekten muhteşem bir şey.<br>

Bütün bunları göz önünde bulundurunca kesinlikle her yaş grubunun okuması gereken bir kitap diye düşünüyorum. Bence HP belli bir kesime hitap etmiyor. O bütün insanları hedefleyen bir seri.<br>
( Söylemeden geçemeyeceğim, ben Türk ve dünya klasiklerinin hepsini okudum. Hem onlardan hem de HP den müthiş zevk aldım çünkü ikisi de farklı kulvarlarda yer alıyor. Bence karşılaştırmak çok anlamsız)

Harry "çocuk" değil!

Bu kitapla birlikte Harry'nin büyüyen bir çocuk olduğu iyice gözler önüne seriliyor ve Harry Potter kitapları iyice çocuk kitabı olmaktan sıyrılıyorlar. (İnsanlar hala öyle olduğunu düşünse de...)
Kitabın her sayfası heyecan, korku ve merakla dolu olaylar içeriyor. Özellikle o kadar "kötü" bir yerde bitiyor ki düşündükçe 5. kitabı nasıl sabredip de 3 yıl beklemişim hiç anlamıyorum.