Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Harry Potter and the Chamber of Secrets Gryffindor Edition Kitap Açıklaması

 

Let the magic of J.K. Rowling's classic series take you back to Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. Issued to mark the 20th anniversary of first publication of Harry Potter and the Chamber of Secrets, these irresistible House Editions celebrate the noble character of the four Hogwarts houses. Featuring gorgeous house-themed cover art and interior line illustrations by Kate Greenaway Medal winner Levi Pinfold, each book will also have vibrant sprayed edges in the house livery. Entertaining bonus features exclusive to each house accompany the novel. All seven books in the series will be issued in these highly collectable House Editions. 

A must-have for anyone who has ever imagined sitting under the Sorting Hat in the Great Hall at Hogwarts waiting to hear the words, `Better be GRYFFINDOR!' 

You'll always find a home at Hogwarts! 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.11.2020

Chamber of Secrets

Çok akıcı ve dili anlaşılır. İngilizce kitap okumak isteyenler için iyi bir başlangıç olabilir.

09.09.2019

the Chamber of Secrets

Bir o kadar güzel, bir o kadar kaliteli. Harry Potter koleksiyonumun bir diğer parçasını daha aldım! Teslim veya ürün hakkında hiç süpheniz olmasın. Harika bir paketleme ile ürün geliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.