4/5 - 8 Kişi Yorum Yap
14,74 TL
22,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 14 Temmuz
Standart Teslimat : 15 - 18 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Sana yazmaktan değil, senin için yazmaktan korkarım. Başka bir ifadeyle, senin için yazmakla sana ve edebiyata en büyük kötülüğü edeceğimden korkarım."

Harfler ve Notalar, hem bir deneme kitabı hem de Hasan Ali Toptaş'ın okuyanlarına mektupları. Yazar, bir yandan okuma evrenine dair küçük sırları açık ederken, bir yandan da kulaklarımızın dibine unutulmaz küpeler bırakıyor. Toptaş'ın okurlarıyla gerçekleştirdiği bu edebiyat sohbetleri, yayımlandığı günden beri yazmaya gönül verenlerin başucunda vazgeçilmez bir yer edindi kendisine.

"Zaten, bir cümle yazmak aynı zamanda beste yapmak değil midir?" diyen Toptaş'ın, bestekâr sezgisini besleyen dünyasıyla tanışıyoruz. "Denemeleri, Toptaş'ın bizim onu okurken aklımızdan 'akrabası' diye geçirdiğimiz yazarların (Borges, Kafka, Márquez, Fuentes, Calvino, Kundera vb.) iyi bir okuru olduğunu gösteriyor. Sonsuzca geniş bir ufukta hareket ediyor Toptaş'ın denemeleri."
-Necmiye Alpay-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar

%75
%12,5
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.03.2019

güzel

Kuşlar yasına gider kitabı kadar etki beklemeyin. Okunmaz değil tabi,güzel bir eser okunur.

06.02.2019

Mükemmel deneme kitabı

Öncelikle Toptaş hakkında kesin kanaate daha ilk kitabında varmış bulunuyorum: Samimi ve açık. Gerçekten yazarın her türlü egodan uzak kimi zaman bilgi veren kimi zaman özgün cümleleriyle bezedigi fikirler insanı bırakın sallamayı adeta çarpıyor. Nereden başlamalı? Bir yazar yada okurun okuru olmak mı yada bir hikaye,roman nasıl yazılıri berrak tümcelerle öğrenmek mi veyahut bunları dünya ve Türk edebiyatından örneklerle anlayarak tabiri caizse işin tadına varmak mı istiyorsun? Bu harika deneme kitabında inanın hepsi mevcut. Yazardan okura mektupla başlayan, Kafka'dan dem vurup bir metinde bazen olması gereken kusurlarla devam eden, kendi ve bir takım tarihi hikayelerden örneklere bezeyen, bir eserin neredeyse başından sonuna nasıl olması gerektiğini duru bir dil ve egosuz bize iletmeyi başaran, Grillet 'in yeni romanından 18yy Lawrence Stein'in Tristram Shandy 'sine, Kunderra'nin Roman sanatı 'ndan Cioran'in Çürümenin kitabı'na oradan Adorno'ya, Borges'e, Balthus'a, Saramago'ya, Duras'a bizi götüren muhteşem bir yazar çıkar karşınıza...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.