4,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
45,6 TL
57,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 21 Haziran - 26 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Hannibal-Helenistik Bir Hayat Kitap Açıklaması

“Eve MacDonald, sağduyulu olarak kaleme aldığı Hannibal hikâyesinde hakiki mânada sürükleyici bir kitaba hayat vermiştir. Birinci ve İkinci Pön Savaşları dramını tahlil etmede harikulade bir başarı göstermiş, okuyucuya salt Helenistik savaş manzarasını değil, aynı zamanda Batı Akdeniz’de hegemonya savaşı verdiklerinde hem Kartaca hem de Roma için mevzubahis olan tehlikeyi resmetmede derin bir algı boyutu kazandırmıştır.

 

Bu hakiki manada aydınlatıcı bir okuma deneyimidir.”

̶ Antony Spawforth, Oxford Klasik Sözlüğü ortak yazarlarından-

 

“Hannibal kimdi? Roma’ya karşı verdiği destansı savaşı motive eden ne idi? Ve tarih onu nasıl yad etti? Eve MacDonald’ın kitabı yalnızca Hannibal’ın hikâyesini nakletmekle kalmıyor; onun büyüleyici yaşamını ve zamanlarını belgeleyen kanıtın güçlü bir analizini ortaya koyuyor.”

 

̶ Kathryn Tempest, Cicero: Eski Roma’da Politika ve İnandırıcılık eserinin Yazarı-

 

“Eve MacDonald Hannibal’ın en iyi biyografilerinden birini yazmıştır. O bu muammalı şahsiyeti, MÖ 3. yüzyılda Batı Akdeniz’i oluşturan, topyekûn Helenistik doğunun heybetli krallıklarının gölgesinde yaşamış, birbiriyle boy ölçüşen kültürlerin karmaşık melez tabiatı içre resmediyor.”

̶ Andrew Erskine, Roma Emperyalizmi eserinin yazarı-

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.