Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Hanımların Dikkatine Kitap Açıklaması

 


2012 Yunus Nadi Öykü Ödülü

Genç öykücü Seray Şahiner, çarpıcı gözlemleri, yaratıcı ve canlı diliyle okurlarımızın severek okuduğu bir yazar.

"Bir adamı onun hem annesi, hem sevgilisi, hem metresi, hem en yakın arkadaşı, hem kızı, hem de inşallah karısı olabileceğine inandırmak; işte asıl kadınlık buydu Ayşe'ye göre. Mehmet'i başka kadınlarla yatmaktan alıkoymak biyolojik bir meseleydi, ama onu hayatında başrol oynayacak başka kadınlardan vazgeçirmek, bir kampanya gerektirirdi." Gelin Başı adlı kitabıyla okurlardan ve edebiyat dünyasından büyük övgüler alan Seray Şahiner'den yeni öyküler... Hanımların Dikkatine'de aynı günde geçen dokuz öykü yer alıyor. Filmlerden öğrenilen aşk, masallardan kurgulanan gelecek; reklam kampanyalarının sunduğu ilişki modelleri, pozitif düşünce kitaplarının aktardığı iyimserlik; sağlık formlarının sorguladığı cinsellik; banka müşteri hizmetlerinin belirlediği "memnuniyet" kriterleri, GSM operatörlerinin modellediği "iletişim"den kotardıklarıyla kendilerine bir hayat biçmeye çalışan kadınlar... Tüm sesleri, tüm renkleriyle; içeriden ve dışarıdan.Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.08.2011

...

Günümüz Türk kadınının öyküleri. İyi bir gözlemcilik, belki de yer yer kişisel deneyimle yazılmış, okunduğunda birçok kadının kendisine pay çıkaracağını düşündüğüm eğlenceli bir kitap. Bir erkek okur olarak, bir arkadaşımın hediye etmesiyle okuma fırsatı bulduğum, kadın bakışıyla ilgili kafamda kurduğum bazı şeyleri doğrulayan, bazılarını kafamdakinin de ötesine taşıyan, genelde gülümseterek ve yormadan okutan, sonuç olarak okuduğuma pişman etmeyen bir kitaptı diye düşünüyorum. İçten, gerçek ve sade olmuş. Yazarın doğal ilgi alanında olmayan bir konuda yazacaklarını da merakla bekliyorum doğrusu.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.