32,4 TL
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hanımefendi Kitap Açıklaması

 

Hanımefendi, Yugoslav edebiyatının en güçlü seslerinden Nobel Edebiyat ödüllü İvo Andriç’in İkinci Dünya Savaşı yıllarında yazdığı “Bosna Üçlemesi” olarak adlandırdığı eserlerinden biri. 20. yüzyılın ilk otuz yılında Saraybosna ve Belgrad’da geçen roman, iflas eden babasının nasihatleri üzerine hayatını bencillik ve cimrilik üzerine inşa eden bir kadının trajik hikâyesini anlatıyor. Namıdiğer “Hanımefendi” içinde bulunduğu coğrafyanın da etkisiyle güvende olma içgüdüsü ve intikam alma duygusuna yenik düşer. Andriç, bizleri parayı sevgi, dostluk, aşk gibi insani her duyguya tercih eden yapayalnız bir kadının psikolojisinin derinliklerine yolculuğa çıkarıyor. Üçlemenin diğer iki kitabı Drina Köprüsü ve Travnik Günlüğü’nde olduğu gibi Hanımefendi’de de Andriç, tarihi arka planı ustaca tasvir ederek anlatımındaki büyük deha ile bizi o zamanın ruhuna götürüyor.

 

(Tanırım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.12.2019

Büyük Yazar

Ivo Andriç hiç kuşkusuz çok büyük yazar. Yaşadığı toprakları öyle güzel ve öyle sağlam kurgulayıp yazmış ki, edebiyatın tadına varıyorsunuz. Çeviri de güzelse kitap bittiğinde mutluluk tavan yapıyor. Ivo Andriç'in kitaplarını kıyaslamamak lazım. Hepsi çok sağlam. Zaten Andriç'i okumaya herhangibir kitabından başlasanızda, hepsini okuma isteği duyuyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.