0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
46,75 TL
55,0 TL %15
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 - 18 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kitap, yazarın mesleği gereği bugüne kadar çok sayıda ve çeşitli türlerde şirket kuruluşu esnasında karşılaştığı sorunlardan, yaşadığı mesleki tecrübelerinden ve ilk üç baskının ardından gelen eleştiri ve önerilenden oluşmaktadır. Kurulacak şirket türünün doğru tespit edilmesi, karşılaşılacak yükümlülükler ve vergilendirme farklılıkları nedeniyle önem arz etmektedir. Bunun için her bir şirket türünün ne olup ne olmadığını ve şirketlerin temel özelliklerini iyi bilmenin yanı sıra şirketlerin avantajlı ve dezavantajlı yanlarının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kısıtlı sermaye imkânları ile kurulacak olan anonim şirket veya limited şirketin işletme sahibine yükleyeceği ek yükümlülükleri iyi hesaplamak ve buna göre karar vermek kuşkusuz önemli bir noktadır. Bununla birlikte üç ve daha fazla ortaklı kurulacak bir kollektif şirketin veya adi komandit şirketin de doğru bir karar olmayacağı gözden uzak tutulmamalıdır. Ticari hayatta başarılı olmanın önemli etkenlerinden birisinin de doğru şirket türü seçmek olduğu muhakkaktır. Kitap, yeni şirket kuracaklar ile bu konularda bilgi almak isteyenlere yardımcı olacaktır.

Kitapta, aşağıda yer alan soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. o Şirket Kuruluş İşlemleri Nelerdir? o Vergi Kanunlarına Göre Hangi Şirket Daha Avantajlıdır? o Anonim Şirket mi Yoksa Limited Şirket mi Daha Avantajlıdır? o Şahıs Şirketi ile Sermaye Şirketinin Avantajlı ve Dezavantajlı Yönleri Nelerdir? o Türk Ticaret Kanununa Göre Hangi Şirket Daha Avantajlıdır? o Anonim Şirketin Limited Şirketten Farklı Yönleri Nelerdir? o Şahıs Şirketinin Sermaye Şirketinden Farklı Yönleri Nelerdir? o Anonim Şirketi Diğer Şirket Türlerinden Ayıran Yönler Nelerdir? o Limited Şirketi Diğer Şirket Türlerinden Ayıran Yönler Nelerdir?

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
 • Gerçek Kişi İşletmesi Sermaye Şirketlerinin Karşılaştırılması

 • Anonim Şirket ile Limited Şirketin Türk Ticaret Kanunu Açısından Karşılaştırılması

 • Anonim Şirket ile Limited Şirketin Vergi Mevzuatı Açısından Karşılaştırılması

 • (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 372

  Baskı Yılı: 2016


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

   

  Puanlamalar

  %0
  %0
  %0
  %0
  %0
  Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız