Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Hanene Ay Doğacak Kitap Açıklaması


Bu kitabın takma isimle yazıldığı düşünüldü. Bunun haberi bile hazırlandı. Son anda gazetenin yazıişleri müdürü yazarın adını bilinmeyen numaralara sormayı önerdi. Uydurma olduğu düşünülen isimde, Şebnem İşigüzel diye birisi vardı. Hanene Ay Doğacak ilk kitabıydı. Aynı yıl Yunus Nadi Ödülü’nü alacak, çok okunacak, çok sevilecekti.
Neydi bu kitabın gücü; ensest ilişkiyi, ölü seviciliği konu edip bizi sarsması mı? Bir kitap sadece tabuları yıkarak okuyucusunu büyüleyebilir mi? Bizi aşkın yabancısı olduğumuz hallerine götüren Hanene Ay Doğacak’ı ayakta tutan başka bir şeydi. Sevdiğimiz, unutamadığımız kitaplarda var olan, ruhumuza işleyen o başka şey.
Şebnem İşigüzel yeni romanlar yazdı, Hanene Ay Doğacak’ın üzerindeki sansür örtüsü kalktı. Yazarının ilk kitabı yeniden dünyaya geldi.Sayfa Sayısı: 101

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Notos Öykü Eleştirdi

ŞEBNEM İŞİGÜZEL’i edebiyat dünyamıza kazandıran, 1993 Yunus Nadi Öykü Ödüllü Hanene Ay Doğacak, İletişim Yayınları’nca on üç yıl sonra yeniden yayımlandı. Kitaptaki dokuz öykünün her biri sağlam bir kalemin ürünü olduğunu belli ediyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%88,9
%11,1
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.09.2010

Keşke ben de...

...20 yaşındayken böyle öyküler yazabilseydim. Sırıtan bir yazı mühendisliğine girişmemiş hiç yazar, sakin söylemiş sözünü. Anlattıkları ağır ama bu, okuyanın sırtına yüklenmiş bir ağırlık değil. Kimseyi suçlamıyor, kimseyi mağdur ya da mazur göstermiyor. En azından 30 yaşındayken okudum böyle öyküleri...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.