Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Her kitap çok okunma hayali ile yazılır. Ama bu kitabın anlatmak istediği bir derdi var. Bu dünyanın bir yerlerinde aşkı yanlış yerlere oturtmaya çalışan insanları görünce, Hançer ve Gül'ü yazmaya karar verdim. İnsanlar birbirlerini deşarj olmak için değil şarj olmak için sevmeli diye düşünüyorum. Hiçbir kitap, hiç­bir hikâye aşkı tam olarak anla-tamaz. Bu kitap da öyle... Eminim herkesin gönlünde bir Hançer, bir Gül gizlidir. Bu gökkubbenin altında nice aşklar yaşanmakta. Biz aşkı çağırmayı, ona açık olmayı henüz bilmiyoruz. Her yüzyılda bir Veli'nin geldiği gibi bir çift âşık da gelip geçermiş. Aşk her gece kalplere girip bakarmış. Eğer orası maddi kaygılarla kalabalık ise çeker gidermiş. Onu davet etmek için önce kalplerimizden lüzumsuz putları temizleyip ona yer açmak gerek. Temennim şudur ki; bütün kalbi kırık olanların Allah kırıklarını onarsın.

Aşkla kalın...Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pupa Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.01.2004

Orhan Gencebay 1980'e kadar muhteşemdi.

Ben eski sound albümlerinin cdlerini topluyorum. Aynı şarkıları şimdi okuyamıyor. Ayrıca 1980 sonrası şarkıları da özenli değil. Oysa 1980'e kadar yaptığı şarkılara "Arabesk" demek hakarettir. Rock, blues, caz, her şey vardı o şarkılarda, ölümsüz eserlermiş! 20 yil önce nasıl dinliyorsam şimdi de öyle...

25.05.2002

ORHAN BABA'YA SONSUZ SAYGILARIMI İLETİRKEN ONUN HAKKINDA SÖYLENECEK FAZLA BİRŞEY YOK. ALEMİN KRALI ORHAN BABADIR. BUNU HERKES DE BİLİYOR. SATTIĞI ALBÜMLERDEN BELLİ OLMUYOR MU? SORUYORUM SİZLERE? BENCE HER ŞEY ORTADA. SELAMLARIMI İLETİYORUM. HEPİNİZİ ÖPÜYORUM.

08.12.2001

Bir toplumsal olayı başlatan orhan gencebayın 1997-1999 arasındaki bir başka toplumsal olay olan eskiye dönüş merakına uyum sağlaması ve bunu en başarılı bir şekilde düzenlemesi onun sanatçılık gibi üstün bir ünvanı boşuna almadığını sanırım herkese açıkça gösteriyor. yalnız sanatçı 1985 sonrası türündeki şarkılarının ses düzenine iyice alışmış olmalı ki eski şarkılarını seslendiirmekte biraz zorluk çekiyor. yine de sağol orhan abi.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız