Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Haldun Taner'in bütün eserlerinden yaptığımız bu kurgunun oluşmasında yayımlanmamış kimisi el yazısı metinlerin bulunmasında bu heyecanı paylaşarak bize yardımcı olan sevgili DEMET TANER'e sevgili EROL GÜNAYDIN'a sevgili AHMETve GÜLÜMSER GÜLHAN'a bizi Taksim Sahnesinde konuk eden İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'na teşekkürler...Sayfa Sayısı: 139

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bir muhalefet biçimi olarak mizah
Merve Fergökçe

Bir toplumda yaşamak, toplumla aynı yöne gitmek hatta toplumun gideceği yönlerin belirlenmesinde rol almak. Bunları “bireyin ve toplumun sağlığı” için yaparken, herşeyin “normal” görünmesini sağlamak, ve –miş gibi davranmak. İşte aslında “günlük hayat” bu.

Bir de; yine aynı toplumda yaşamak ama aynı yolu yürürken biraz farklı gözlükler kullanmak var. Bunlar öyle gözlükler ki hem camlarının rengi farklı – dolayısıyla görüşü – hem de çerçevesi bir o kadar farklı – dolayısıyla görünüşü. Üstelik bu çerçevenin “kralı çıplak göstermek” gibi meziyetleri olmasına rağmen kimseye bir zararı yok! Aksine; toplumun yürüdüğü yolda ihtiyaç duyduğu ekmeğe, suya ve her türlü yaşam desteğine ek besin olarak sunulan ruhsal bir besini sağlıyor: Mizahı!
 .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

31.07.2002

kabare

Haldun Taner'in o eşşiz dili ve anlatımı ile Ferhan Şensoy'un kurgusu tam bir uyum içerisinde. Oyunları okuduktan sonra kabarenin ne anlama geldiğini anlıyorsunuz. Öğrencisinin, bu kadar güzel işlediği oyunlarını Haldun Taner'in de görmesini isterdim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız