Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hackers ve Painters

Hackers ve Painters

Hackers ve Painters

9/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Odtü , Yayınevi Genel Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Programcılar tarafından her geçen gün daha da fazla şekillendirilen bir dünyada, bilgisayar çağında yaşıyoruz. Kim bunlar, motivasyon kaynakları ne, bizim üzerimizde ne gibi bir etkiye sahip olacaklar?

Şöyle bir düşünün. Etrafımızdaki her şey bilgisayarlı hale geliyor. Daktilonuzun yerini bir bilgisayar aldı. Telefonunuz bir bilgisayara dönüştü. Kameranız da. Çok yakında televizyonunuz ve videonuz bir bilgisayar ağının bileşenleri olacak. Arabanız, 1970 yılında oda büyüklüğünde bir anabilgisayarın sahip olduğu işlemci gücünden çok daha fazlasına sahip. Internet mektupların, ansiklopedilerin, gazetelerin hatta bakkalınızın yerini aldı. Peki, sırada ne var?

Hackers and Painters, programcıların dünyasını ve o dünyada yer alanların heveslerini incelemektedir. Paul Graham, aydınlatıcı tarihi örneklere dayanan açık ve itinalı bir eser ile okuyucuları “entelektüel Vahşi Batı” adını verdiği hızlı bir tura çıkarıyor.

Lise eğitimini zorlukla tamamlayan çocuklar nasıl oluyor da daha sonra dünyanın en güçlü insanları arasına giriveriyorlar? Yeni bir şirketi başarıya ulaştıran nedir? Teknoloji kendisini anlayanlar ve anlamayanlar arasında bir boşluk yaratacak mı? Microsoft Internet’i ele geçirecek mi? Spam’ler için ne yapabiliriz? İşte elinizdeki kitap, yanıtlarını uzun zamandır merak ettiğimiz bu sorulara eğiliyor.

Programcıların neyin peşinde olduğunu merak ediyorsanız, yanıtı bu kitabın içinde… Ve eğer bir programcıysanız bu kitapta bir yansımanızı bulacaksınız.

"Bu kitap sizi bilgisayar programcılığıyla ilgili fikirlerinizi gözden geçirmeye zorlayacak."
Robert Morris, MITBaskı Yılı: 302


Dili: Türkçe
Yayınevi: Odtü

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 0

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944344395


Yorumlar (2)

Güzel Kitap

Yazarın öğrencilik, iş ve sosyal hayata ait düşünce ve tespitleri kitaba aynı zamanda sosyolojik eser niteliği kazandırmış. "Sadece hacker dünyasını anlatan bir kitap." diyerek okumayanlar çok şey kaçırır.

Revan

Güzel kitaba benziyor...