Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Hacker'ın Aklı Kitap Açıklaması

 


Türkiye'nin ilk bilgisayar korsanının anıları...


Her şey, küçük çocuğa taksitle alınan bilgisayarla başladı... 1981 doğumlu Tamer Şahin, henüz 18 yaşındayken Türkiye'nin en büyük internet servis sağlayıcısının bilgisayar sistemlerine girmekle suçlandı, yargılama sonucunda ceza alan ilk hacker'ımız olarak literatüre geçti, 1 yıl 8 aylık cezası ertelendi ve Şahin hukuk kitaplarında yer aldı, ders konusu olarak işlendi. 20 yaşındayken ülkemizin en eski bankasının internet sitesine imza attığı gerekçesiyle tekrar yargılandı, kanıt yokluğundan beraat etti. Sonrası, Bill Gates'in e-posta yazışmalarını internette yayınlamasıyla geldi... Hakkında belgesel yapıldı, Kurtlar Vadisi ve Deli Yürek gibi aksiyon dizilerinde "Hacker Tamer" karakteriyle yer aldı. Tamer Şahin sektöründe öncü kuruluşlara, kurucusu olduğu TerraMedusa firması çatısı altında bilgi güvenliği hakkında çözümler hazırlamaya devam ediyor.

Türkiye'nin ilk hacker'ı unvanına sahip Tamer Şahin'in "sırf meraktan" ve biraz da "inat"tan başlayan şaşırtıcı, aynı zamanda da son derece renkli serüveni, kendi kaleminden, büyük bir açık sözlülükle anlatılıyor Hacker'ın Aklı'nda. Rus gizli servisi dosyalarından lüks plazalardaki görüşmelere, MİT ve JİTEM'in Şahin'e gösterdiği ilgiden Jullian Assange ve Wikileaks olayına, "etik hacker'lık" felsefesinden "taşeron hacker'lık"a kadar geniş bir yelpazede, bilgisayar korsanlığına dair her şeyi anlatan, benzersiz bir insan öyküsü.

"Girmediğin delik kalmamış be abi!"
Okan Bayülgen

"Bill Gates'e al maillerini, ben bunları biraz okudum diyebilen adam"
Beyazıt Öztürk

"Öyle de temiz yüzlü çocuk ki. Benim karşıma gelse direkt beraat!"
Prof. Dr. Burhan Kuzu

"Biliyoruz iyi çocuksun"
Adnan Hoca'nın avukatı

"Bizi hack ettin. Halen de nasıl yaptığını bilmiyoruz"
Osmanlı Bankası yöneticisi


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 211

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.04.2013

Güzel Kitap

Alındı, okundu, beğenildi, ucuz ve kaliteli, hackerlıkla ilgili merakınız varsa okumanızı öneririm.

28.09.2012

Gerçek zeka

Uzun süredir heyecanla beklediğim bir kitap. Umarım elime çabuk ulaşır.

28.09.2012

Muhteşem..

Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.