Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

"Beytullah'ı haccetmek insanlar üzerinde Allah'ın bir hakkıdır" buyruğuna lebbeyk diyerek hac ve umre yapmış, yapacak ve çaresizliğinden dolayı yapama-yıp da oraya bir defa gidebilmenin hasretiyle yanıp tutuşan bütün îman ve İslâm ehline salât ve selâm olsun. Hac İslâm'ın azimüşşan bir rüknüdür. Yüce İslâm dininin tekmilinin ilanı haccetül veda esnasında yapılmış ve hac ile erkân-ı İslâm'ın tekmili olmuştur.

Allah'ın, oraya varabilme istidadı lutfettiği kulları ömürlerinde bir defa mutlaka Allah uğrunda her şeyini fedâ eden Hz. İbrâhim Halîlullah'ın heyetinde oraya varmalıdır, kâmil abdiyyet ve muhabbet yoluna fedâ olduklarını isbatlamalıdırlar. O mübârek kıtada bulunan Allah'ın nişânelerine saygı ve sevgiyle bağlı olduklarını izhâr etmelidirler, kendi zâhir ve bâtınlarını da, İbrâhim'i, renkle renklendirme cezbesini iç dünyalarında meydana getirmelidirler.

Hac, aşk-ı ilahînin mazharıdır. Beytullah ilâhî tecelliyatın merkezidir. Onun için Beytullah'ı ziyaret, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in mukaddes huzurunda bulunmak, her mü'minin gönül arzusudur. Eğer bir kimsenin gönlünde bu arzu ve temenni yer bulmazsa, bilmelidir ki; onun îmanının kökü kurumuştur.

Nasıl hac yolculuğu için para, pul ve sefer ihtiyaçlarını tedarike ihtimam edilmesi gerekiyorsa, bundan daha fazla ihtimam hacla ilgili meseleleri öğrenmek için gösterilmelidir. Haccın asıl hazırlığı; haccın nasıl yapıldığını öğrenmek, ruh ve bâtınında, haccın nur ve bereketlerini kabul edebilecek bir selahiyet meyda-na getirmektir. İşte bunun içindir ki, hac yapma niyetinde olan kimse hac için yola çıkmadan önce ruh ve bâtınını hacca hazırlama işini diğer bütün her şeyden mukaddem tutmalıdır, tâ ki oradan kâmil abdiyyet ve kâmil muhabbet rûhuyla dönebilsin. İşte bu noktada bu eser hacla ilgili meseleleri detaylıca kaleme alarak hac taliplilerine bu hazırlıkta yardımcı olma gayesini taşımaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.