Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

HTML5 ve CSS3 Kitap Açıklaması

 


Web programlamaya parlak bir giriş yapmak isteyenlere! Web tasarımının geleceği HTML5 ve CSS3 ile kod yazmak istiyorum ve web tasarımını temelden kavramak istiyorum diyenlere! Çoğu mobil cihazın ve browser'ın desteklediği HTML5 ve CSS3 ile kodlama bilginizi bir adım öteye taşıyın. Yeni web standardı HTML5 ile web sayfalarının içeriğini çok daha iyi yapılandırın. Birbirinden farklı browser'lar için farklı çözümler üretmeyi bu kitapla öğrenebilirsiniz. Üstelik CSS3'ün gücüyle beraber. CSS3'ün inceliklerine, yeni özelliklerine tam hakimiyet.

Kitapta değinilen konular başlıca şöyle: Html ile Html5 Arasındaki Farklar, Browser Modları, Html5 ile Gelen Yeni Etiketler, HTML5 Yapısal Etiketler, Web Sitelerinin Anatomisi, HTML'in Temel Etiketleri, Html5'I·n Yapısal Etiketleri, HTML5 ile Tablo Tasarımı, Tablo Olus¸turma, Tablo'ya Hu¨cre Ekleme, Html5 Form Elementleri, Giris¸ Elementleri, Medya Etiketleri, Ses Elementi, Video Elementi, Canvas Elementi, Kutu Modeli O¨zellikleri, Yu¨kseklik ve Genis¸lik O¨zellikleri, Border O¨zellikleri, Margin O¨zelligˆi, Padding O¨zelligˆi, Go¨ru¨nu¨m O¨zellikleri, Overflow, Visibility, Division'larla Pozisyonlandırma, User Interface O¨zellikleri, Transform, Transitions, Animation, HTML5 ve CSS3 ile Web Arayu¨zu¨ Gelis¸tirmek, Olay O¨zellikler Tablosu, Pencere Olay O¨zellikleri.Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dikeyeksen
Puanlamalar
%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.05.2013

Kitap formatı

Kitap olması gereken formatta değil. Ana başlıklar ve alt başlıklar; bölüm numaralarıyla ve birbirleriyle ilişkili bir şekilde numaralandırılmalıydı ki, daha anlaşılır olsun. Oysa, çoğu alt başlıklar fark edilir bile değil. Kitabın diğer kısımlarıyla aynı karakterde yazılmış ve arada kaybolmuş. Kitabı baştan sona tarayıp, ana başlıkları ve alt başlıkları tek tek farklı renklerle işaretlemem gerekti. Madem ki HTML5 öğreniyoruz, artık kullanılmayan etiketler ayrı bir grup içine alınabilirdi. Ama kullanılanlar ve artık kullanılmayanlar karışık sunulmuş.

27.05.2013

İMLA ÇOK KÖTÜ

Hayatımda, imlası bu kadar kötü başka bir kitap görmedim. Virgül denen şey, neredeyse hiç kullanılmamış. Bu durumda, kısa cümleler kullanılmalıydı ama, uzun cümleler çok ve anlamak zor. Hiç virgül olmayan cümlelerde noktalı virgül olması da, tam bir imla faciası. Noktalı virgül, virgüllerin çok olduğu durumlarda, gruplama için kullanılır. Ayrıca, kitapta cümle düşüklükleri de çok fazla. Yazar, kitabı beğenmememiz halinde birine hediye etmemizi tavsiye etmiş ama böyle bir kötülük kimseye yapılmaz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.