3,5/5 - 41 Kişi Yorum Yap, Kazan!
24,48 TL
36,0 TL %32
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Gerçek Psikoterapi Öyküleri

Roma İmparatoru ve filozof Marcus Aurelius, "Hepimizinki günübirlik hayatlar; hatırlayanın, hatırlanandan farkı yok," diye yazmış. İşte ünlü psikiyatr Irvin Yalom da bu sonsuz varoluşun küçük bir parçasını işgal eden günübirlik hayatları, yani bizi yazıyor…

Yalom yıllarca üzerinde çalıştığı bu kısa hikâyelerde hastalarının mücadelelerini konu ettiği kadar kendi sarsıntılarını da anlatıyor ve iki önemli sorunun üzerine gidiyor: Kısa da olsa nasıl anlamlı bir yaşam sürüp her günün tadına varabiliriz? Ve kaçınılmaz son olan ölüm gerçekten ne ifade ediyor?

Öfke sorunu yaşayan bir kadın, her istediğine sahip ancak bir türlü mutlu olmayı bilmeyen bir iş adamı, insanın bu dünyadaki konumu üzerine düşünen ve bir yandan da kendi acısıyla başa çıkmaya çalışan yeni mezun bir psikolog… Irvin Yalom'un gerçek psikoterapi seanslarından derlediği bu hikâyeler, zorlukları ve tatlı anlarıyla yaşamı bir bütün olarak kabullenmeyi öğretirken aynı sayfaya her baktığınızda farklı şeyler görebileceğiniz bir başucu kitabı olduğunu kanıtlıyor.

"Hepimiz bu hayatta bizi anlayacak birilerine ihtiyaç duyuyoruz, ancak öncesinde farkına varmamız gereken birçok şey var. Günübirlik Hayatlar kendimizi, insanları ve dünyayı anlamamız için bize lekesiz bir ayna tutuyor."
-George Vaillant, Harvard Üniversitesi Psikiyatri Profesörü-

"Bu kitabı okumak, kendi zihninizi önünüze koyup sayfalarını çevirmek gibi… En derinlerde sakladığımız soruları öyle delici bir güçle bulup çıkarıyor ki!"
-Steven Pinker, Psikolog ve Yazar-

"İnsan olmanın ne anlama geldiği sorusuna ışık tutan, maddi ve manevi güçlüklerle dolu bu yolda bize ihtiyaç duyduğumuz yardım elini uzatan hikâyeler…"
-Daniel Menaker, Yazar-

"Bilge bir terapistin kaleminden çıkan dokunaklı ve hepimizi ilgilendiren gerçek deneyimler… Irvin Yalom'dan öğrenecek çok şey var."
- Abraham Verghese, Tıp Doktoru-

"Irvin Yalom'a hayran olmamak elde değil. İnsanlığın kederini ve neşesini usta bir romancı gibi işlerken hayatlarımızdaki küçük detayların önemini fark etmemizi sağlıyor."
-Jay Parini, Yazar ve Akademisyen-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Terapistin egosu

Gökçe Gündüç 16-07-2015

Yalom’un Günübirlik Hayatlar adıyla derlediği gerçek psikoterapi öyküleri, terapideki güç ve ego dengeleri bağlamında Nietzsche Ağladığında’nın gerçek hayattaki izdüşümü gibi...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%35
%35
%15
%12,5
%2,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.04.2019

4/5

Psikolojiye ve insan beyninin kompleks yapısına ilginiz yoksa kesinlikle uzak durmanız gereken bir kitap. Zaten yorumlarda da bunu görebiliyorsunuz.Fakat benim gibi bu konulara meraklıysanız kesinlikle baş köşenizde bulunması gereken bir kitap. Yalom'un farklı hastalarıyla yaşadığı her diyaloğu merakla okudum ve her defasında beni şaşırtmayı başardı.

02.01.2016

Sıradan..

Olumsuz yorum veren arkadaşlara kesinlikle katılıyorum.. Kitaptan hiçbir beklentiniz olmasın.. Yarısına kadar okudum/okuyabildim.. Anlattığı tek şey, yazarın yaşı ilerlediği için davranışlarına yön veren tek şeyin ölüm korkusunun olduğu. Başka bir şey yok.

22.11.2015

Sürükleyici

Nietsche Ağladığında,Divan,Aşkın Celladı gibi kitaplarından farklı,kişi kişi  ayırarak yazılmış. Her zaman davranışların sebebi oldugunu gösteren bir kitap.kendinizi sorgulamanıza neden oluyor .Elinizden bırakamayacaksınız.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız